Polsko-walijska współpraca

2011-10-14, Piątek

Trwa wizyta delegacji uczniów i nauczycieli z Walii w Raciborzu. Odbywa się ona w ramach współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu ze szkołą podstawową St. Mary’s School z Wrexham, która jest efektem partnerstwa pomiędzy Hrabstwem Wrexham a Powiatem Raciborskim. Do Raciborza przyjechał także biskup diecezji Wrexham oraz przedstawiciele szkoły Connah’s Quay High School z hrabstwa Flintshire. Dziś goście spotkali się ze Starostą Adamem Hajdukiem w tut. Starostwie.

W spotkaniu stronę walijską reprezentowali biskup Edwin Regan, dyrektor St. Mary’s School Kathy Jones, dyrektor Connah’s Quay High School Greg Dixon oraz nauczycielka Lindsay Ratcliffe. Gościom towarzyszyła Elżbieta Biskup dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. Rozmawiano m.in. o dotychczasowej współpracy samorządów oraz możliwościach jej rozszerzenia na kolejne szkoły. Po spotkaniu goście zwiedzili Zamek Piastowski w Raciborzu, skąd biskup Regan udał się do Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach, a przedstawiciele Connah’s Quay High School do II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu.

Od samego początku wizyty trwają warsztatowe zajęcia taneczne (taniec towarzyski i nowoczesny) oraz zajęcia wokalne, których efekty będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę w MDK-u o godz. 17.30.

Program pobytu gości obejmuje także spotkanie kadry walijskiej i polskiej z rodzicami wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu biorących udział w warsztatach, wizytę w Stredisku volneho casu w Opavie oraz w Gimnazjum nr 5 w Raciborzu.

Finał Międzynarodowych Warsztatów Taneczno-Wokalnych odbędzie się w niedzielę 16 października o godzinie 17:30 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

ZAPRASZAMY!