Polsko-niemieckie wędrówki

2012-08-31, Piątek

Wizyta w muzeum drutu, zwiedzanie średniowiecznego zamku, "wspinaczka" na wieże widokowe, zdobywanie największych wzniesień, czy spotkania z miłośnikami pieszych wędrówek z Niemiec – tak upłynęło kilka sierpniowych dni przedstawicielom raciborskiego PTTK. Na zaproszenie Saurelnadzkiego Towarzystwa Miłośników Pieszych Wędrówek SGV uczestniczyli oni w studytour w powiecie Märkischer. Wymiana odbyła się w ramach współpracy zagranicznej Powiatu Raciborskiego z niemieckim samorządem.

W dniach 25-27 sierpnia br. 5-osobowa grupa przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oddział Racibórz wspólnie z niemiecką bracią wędrowną przemierzała najpiękniejsze miejsca powiatu Märkischer i zwiedzała jego największe zabytki. Punktem kulminacyjnym wyprawy był udział w obchodach Dnia Wędrownego, podczas którego raciborzanie spotkali się ze starostą powiatu Thomasem Gemke oraz przewodniczącym Towarzystwa SGV Aloysem Steppuhnem.

Podczas pobytu przedstawiciele raciborskiego PTTK wspólnie z kolegami z SGV zwiedzili m.in. Zamek i Muzeum Drutu w Altenie, Hutę Luizę w Balve-Wocklum, uczestniczyli w uroczystościach z okazji 775-lecia miasta Iserlohn oraz wielu pieszych wyprawach po okolicy.