Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego 2020-05-27, Środa

Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego

Starosta wraz z prezydentem chcą pozyskać środki na remont mostu na ul. Piaskowej w Raciborzu 2020-05-27, Środa

Powiat Raciborski mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników mostu oraz zabezpieczenie potrzeb komunikacyjnych w ruchu drogowym, w piśmie skierowanym do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka podkreśla pilną potrzebę przeprowadzenia remontu mostu na ul. Piaskowej w Raciborzu.

Oświadczenia Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody 2020-05-26, Wtorek

Oświadczenia Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody

Ostatnie wydarzenia dotyczące przekształcenia raciborskiego szpitala oraz konsekwencje tych decyzji spowodowały, że postanowiłem ustosunkować się do zarzutów i pomówień stawianych zarówno w anonimowych komentarzach jak i w medialnych wypowiedziach osób, które nie muszą za nic ponosić odpowiedzialności

Badania w DPS "Złota Jesień" w Raciborzu 2020-05-26, Wtorek

Badania w DPS "Złota Jesień" w Raciborzu

Dzisiaj odbyła się akcja badań kontrolnych pracowników Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2.

Już niedługo nowy stół operacyjny w raciborskim szpitalu 2020-05-19, Wtorek

Już niedługo nowy stół operacyjny w raciborskim szpitalu

Wkrótce raciborski szpital wzbogaci się o nowy stół operacyjny. Pozyskane środki na zakup tego nowoczesnego sprzętu są pokłosiem ubiegłorocznej wizyty delegacji Powiatu Raciborskiego w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie, kiedy to podpisano umowę na dostawę nowej karetki pogotowia.

Dalszy etap przebudowy ul. Kościuszki - Łąkowa - Kolejowa jest coraz bliżej 2020-05-15, Piątek

Dalszy etap przebudowy ul. Kościuszki - Łąkowa - Kolejowa jest coraz bliżej

Władze Powiatu Raciborskiego nie zapominają o potrzebach inwestycji dla Raciborzan. W ostatnim czasie Starosta Raciborski przeprowadził uzgodnienia z Prezydentem Miasta Racibórz dotyczące realizacji kolejnego etapu przebudowy ulic: Łąkowej, Kolejowej i Kościuszki.

Od 1 czerwca poradnie specjalistyczne wracają na ul.Gamowską 2020-05-14, Czwartek

Od 1 czerwca poradnie specjalistyczne wracają na ul.Gamowską

Starostwo Powiatowe informuje, iż po długotrwałych rozmowach oraz wielu tygodniach starań włodarza powiatu oraz dyrekcji szpitala 13 maja br. powiat otrzymał zgodę Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach na uruchomienie poradni specjalistycznych przy ulicy Gamowskiej w Raciborzu już od 1 czerwca. W pierwszym etapie uruchomionych zostanie 11 poradni.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych 2020-05-12, Wtorek

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych wszystkim wykonującym ten piękny i odpowiedzialny zawód składamy podziękowania za ofiarną i niezwykle trudną pracę.

Powiat pozyskał kolejne środki tym razem dla Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu 2020-05-12, Wtorek

Powiat pozyskał kolejne środki tym razem  dla Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu

Powiat Raciborski pozyskał dodatkowe 83 tys. zł dla raciborskiego Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”. Fundusze przeznaczone będą na zakup środków ochrony indywidualnej oraz doposażenie w sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem COVID-19.

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka 2020-05-04, Poniedziałek

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka przekazujemy nasze najwyższe uznanie wszystkim tym, którzy społecznie i zawodowo pełnią tą zaszczytna funkcję.