13 października Dzień Ratownika Medycznego 2020-10-13, Wtorek

13 października Dzień Ratownika Medycznego

Z okazji obchodzonego 13 października Dnia Ratownictwa Medycznego składamy najlepsze życzenia wszystkim Pracownikom Ratownictwa Medycznego – wyjątkowym ludziom, którzy każdego dnia pomagają innym. Niech każdy Wasz dzień niesie dużo satysfakcji z pracy i będzie przepełniony wdzięcznością.

Starosta Raciborski nagrodził dyrektorów i nauczycieli szkół powiatowych 2020-10-13, Wtorek

Starosta Raciborski nagrodził dyrektorów i nauczycieli szkół powiatowych

Dziś, z okazji zbliżającego się dnia Edukacji Narodowej odbyło się okolicznościowe spotkanie w którym uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele ponadpodstawowych szkól powiatowych. W podziękowaniu za trudną i odpowiedzialną pracę oraz owocną współpracę starosta Grzegorz Swoboda przyznał nagrody Starosty Raciborskiego.

Uwaga! Starostwo będzie pracowało w systemie dwuzmianowym 2020-10-12, Poniedziałek

Uwaga! Starostwo będzie pracowało w systemie dwuzmianowym

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacja epidemiczną, od jutra, tj. 13 października br., Starostwo Powiatowe w Raciborzu przechodzi na dwuzmianowy system pracy.

Od 10 października br. obowiązuje strefa żółta na terenie całego kraju 2020-10-09, Piątek

Od 10 października br. obowiązuje strefa żółta na terenie całego kraju

Strefa żółta to obszar, na którym panuje podwyższone ryzyko zakażania się COVID-19. Żeby obniżyć dynamikę rozprzestrzeniania się koronawirusa, wszyscy musimy stosować się do nowych obostrzeń, obowiązujących od 10 października 2020 r.

Konsultacje społeczne w sprawie wysokości opłat w 2021 r. za usunięcie i przechowywanie statków i innych obiektów pływających z obszarów wodnych 2020-10-07, Środa

Konsultacje społeczne ustalenia wysokości opłat w 2021 r. za usunięcie i przechowywanie statków i innych obiektów pływających z obszarów wodnych położonych na terenie powiatu raciborskiego

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie 2020-09-30, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego na posiedzeniu w dniu 28 września 2020 r., po zapoznaniu się z opinią Komisji konkursowej do zaopiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, jako realizatora zadania wybrał Stowarzyszenie PERSONA na rzecz Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego z siedzibą w Raciborzu.

Kolejna partia środków ochrony osobistej dla DPS-ów 2020-09-30, Środa

Kolejna partia środków ochrony osobistej dla DPS-ów

Wczoraj, tj. 29 września 2020 r., ze Śląskiego Urząd Wojewódzkiego w Katowicach przywieziono kolejną partię środków dezynfekujących i ochrony indywidualnej do zwalczania wirusa SARS COV-2 i związaną z nim pandemią COVID-19.

Ponowne nasadzenia drzewek w gminie Pietrowice Wielkie 2020-09-25, Piątek

Ponowne nasadzenia drzewek w gminie Pietrowice Wielkie

Większość z nas pewnie pamięta rolniczy krajobraz i piękne aleje drzew rosnących wzdłuż dróg. Powiat Raciborski chce kontynuować pomysł nasadzania drzew wzdłuż dróg powiatowych.

Dodatkowe środki na remont drogi wojewódzkiej w powiecie raciborskim 2020-09-25, Piątek

Dodatkowe środki na remont drogi wojewódzkiej w powiecie raciborskim

Staraniem Powiatu Raciborskiego jak również Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu kolejny raz pozyskano dodatkowe środki finansowe na wykonanie remontu odcinka drogi wojewódzkiej nr 421 zlokalizowanej na terenie powiatu raciborskiego.