Podsumowanie 8. edycji FESTIWALU PERSPEKTYW

2022-11-04, Piątek
Podsumowanie 8. edycji FESTIWALU PERSPEKTYW

4 listopada 2022r. w tut. starostwie odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji „Festiwalu Perspektyw”, pt. ”InspiratON- czas na zawodowców”. Jego głównym celem, jak co roku, było wsparcie uczniów kończących szkoły podstawowe w wyborze zawodów i specjalizacji odpowiadających z jednej strony ich umiejętnościom i zainteresowaniom, z drugiej natomiast potrzebom współczesnego rynku lokalnego i regionalnego pracy. Podczas Festiwalu zaprezentowano ofertą edukacyjną proponowaną przez 4 jednostki oświatowe - Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i nr 2 w Raciborzu, a także Zespół Szkół Ekonomicznych i Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu.

Zwieńczeniem obu dni Festiwalu Perspektyw Online był interaktywny konkurs  dla uczniów klas ósmych, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Najlepszym uczniom biorącym udział w konkursie Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda wręczył cenne nagrody.

Mimo, iż do zakończenia roku szkolnego zostało jeszcze trochę czasu Starosta Grzegorz Swoboda życzył wszystkim uczniom trafnych wyborów szkoły ponadpodstawowej. Ta decyzja, to droga do realizacji celów w dorosłym życiu.