Podpisano umowę na opracowanie „Programu Rozwoju Powiatu Raciborskiego na lata 2022-2030”

2021-08-25, Środa
Starosta raciborski Grzegorz Swoboda i Wicestarosta Marek Kurpis podpisali umowę na opracowanie „Programu Rozwoju Powiatu Raciborskiego na lata 2022-2030” z firmą GRUPA BST Sp. z o.o. z Katowic, reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Zdzisława Wolnego.

Okres obowiązywania „Strategii Rozwoju Powiatu Raciborskiego na lata 2014-2020” zakończył się i zgodnie z inicjatywą Starosty zostały podjęte prace w zakresie opracowania dokumentu o charakterze strategicznym na następny okres planistyczny.

Program Rozwoju zostanie opracowany pod okiem doświadczonych ekspertów zewnętrznych z firmy GRUPA BST Sp. z o.o. z Katowic. W najbliższym czasie opracowana zostanie diagnoza stanu i obszaru powiatu, określona zostanie wizja dalszego rozwoju, sprecyzowane będą cele i kierunki polityki rozwoju w kluczowych obszarach na kolejne lata, a projekt dokumentu zostanie poddany konsultacjom społecznym.

Ostateczny kształt Programu zostanie przedłożony przez Zarząd Powiatu pod obrady Rady Powiatu Raciborskiego pod koniec bieżącego roku.

Wartość umowy:  16 851,00 zł (brutto).