Podpisano umowę na modernizację dróg transportu rolnego w Lekartowie!

2024-10-15, Wtorek
Podpisano umowę na modernizację dróg transportu rolnego w Lekartowie!
W dniu 15.10.2024 roku Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu, podpisał umowę z firmą TRANSKOM BIAŁDYGA Sp. z o.o. z Jaryszowa na wykonanie zadania pn. „Scalanie gruntów na terenie obrębu ewidencyjnego Lekartów, gmina Pietrowice Wielkie – modernizacja dróg transportu rolnego” – etap 1 – wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych.

W ramach w/w zadania zostanie zmodernizowanych 5 dróg transportu rolnego w sołectwie Lekartów o łącznej długości 1 543 mb.

Na wszystkich drogach zostaną wykonane wzmocnienia podłoża gruntowego i podbudowy z kruszyw łamach. Cztery drogi o łącznej długości 1409 m, otrzymają nawierzchnię z kruszyw wraz z powierzchniowym utrwaleniem emulsją asfaltową z grysem, a jedna droga o długości 134 m - nawierzchnię asfaltową.

Koszt tego zadania, zgodnie z podpisaną umową wynosi 897 900,00 zł.

Zadanie jest finansowane w całości ze środków zewnętrznych: unijnych w wysokości 63,63% i rządowych w wysokości 36,37% w ramach „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Działanie 4 – Inwestycje w środki trwałe, Poddziałanie 4.3 „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa”, Operacja typu „Scalanie gruntów”.

Termin zakończenia zadania przypada na 13 stycznia 2025 r.
Galeria zdjęć dostępna poniżej.