Ograniczenia w powiatowo-gminnym transporcie publicznym 2020-03-31, Wtorek

Ograniczenia w powiatowo-gminnym transporcie publicznym

W związku z zagrożeniem wirusowym (COVID-19) oraz ograniczeniami w przemieszczaniu się mieszkańców wprowadzonymi przez Rząd, Powiat Raciborski w uzgodnieniu z samorządami gminnymi zawiesza z dniem 1 kwietnia 2020 r. niektóre kursy na liniach użyteczności publicznej

Zapowiedź pakietu pomocowego dla przedsiębiorców 2020-03-30, Poniedziałek

Zapowiedź pakietu pomocowego dla przedsiębiorców

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COYID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych przewiduje nowe instrumenty, które będą realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy.

Praca w systemie dwuzmianowym w raciborskim pośredniaku 2020-03-27, Piątek

Praca w systemie dwuzmianowym w raciborskim  pośredniaku

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z COVID-19 oraz z zadaniami, które w najbliższym czasie planuje się nałożyć na Powiatowe Urzędy Pracy w całym kraju, od 30 marca br. pracownicy tut. urzędu pracy będą pracować w systemie dwuzmianowym w godzinach: - pierwsza zmiana od 7.00 do 13.00. - druga zmiana od 14.00 20.00.

Powiatowy transport publiczny w obliczu epidemii 2020-03-25, Środa

Powiatowy transport publiczny w obliczu epidemii

W związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego już od 16 marca Starosta Raciborski, jako organizator komunikacji powiatowej w obszarze powiatu raciborskiego ograniczył funkcjonowanie transportu do rozkładu jazdy obowiązującego w okresie wakacji szkolnych.

Działalność Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu 2020-03-24, Wtorek

Działalność Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu

Informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną w Polsce i ogłoszonym stanem epidemii, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu działa tymczasowo w budynku B Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Pl. Okrzei 4.W chwili obecnej do odwołania nie są przyjmowani klienci osobiście.

Od jutra obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa 2020-03-24, Wtorek

Od jutra obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa

Od 25 marca zaczynają obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa mające ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Apel Starosty Raciborskiego w związku ze zbliżającym się weekendem - zostańmy w domach, chrońmy siebie i bądźmy odpowiedzialni również za innych 2020-03-20, Piątek

W ciągu ostatnich dni wszyscy dokładnie analizowaliśmy dane statystyczne płynące z zagranicy i bacznie śledzimy informacje udostępniane przez polskich lekarzy. W przyszłym tygodniu należy spodziewać się gwałtownego wzrostu liczby zdiagnozowanych zarażeń.

Lista kontaktów do Starostwa Powiatowego w Raciborzu 2020-03-19, Czwartek

Lista kontaktów do Starostwa Powiatowego w Raciborzu

W związku z zamknięciem obsługi klientów Starostwa Powiatowego w Raciborzu przekazujemy inforamcję o kantaktach do poszczególnych komórek urzędu.

Starosta Raciborski informuje o negatywnym wyniku wykonanego testu na COVID-19 2020-03-19, Czwartek

Starosta Raciborski informuje o negatywnym wyniku wykonanego testu na COVID-19

Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda przebywający od wtorku (17 marca br) pod nadzorem służb sanitarnych, poinformował o otrzymanym w dniu dzisiejszym negatywnym wyniku przeprowadzonego testu na obecność wirusa COVID-19.

Marcowa XVII sesja Rady Powiatu Raciborskiego odwołana !! 2020-03-19, Czwartek

Marcowa XVII sesja Rady Powiatu Raciborskiego odwołana !!

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż w związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemiologicznego decyzją Przewodniczącego Rady Powiatu Raciborskiego Adama Wajdy XVII sesja Rady Powiatu Raciborskiego nie odbędzie się w tym miesiącu.