Powiat

Pamiętajmy o corocznym obowiązku ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie 2020-12-16, Środa

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu przypomina, że psy powyżej 3. miesiąca życia na obszarze całego kraju podlegają obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Posiadacze psów są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

Starostwo Powiatowe w Raciborzu ogłasza zapytanie ofertowe z zakresu stwierdzania zgonu i jego przyczyny oraz wystawiania karty zgonu na terenie powiatu raciborskiego 2020-12-14, Poniedziałek

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na stwierdzeniu zgonu i jego przyczyny oraz wystawieniu karty zgonu na terenie powiatu raciborskiego w sytuacjach, o których mowa w ustawie z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych

Powiat zamierza zawrzeć umowę na organizację publicznego transportu zbiorowego z Raciborza do Lysek 2020-12-10, Czwartek

Powiat Raciborski ogłasza zamiar bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej Racibórz – Lyski przez Raszczyce, Żytną, Raszczyce, Adamowice, Bogunice.

Strategia rozwoju, czy strategia przetrwania? Transport publiczny w czasie i po pandemii 2020-12-09, Środa

Okres największych restrykcji w transporcie publicznym związanych z wybuchem pandemii COVID-19 to bardzo trudny czas zarówno dla prywatnych, ale także dla publicznych przewoźników, jakim jest PKS w Raciborzu. Problemy związane z natychmiastową potrzebą całkowitej reorganizacji funkcjonowania spółki i nagły spadek liczby pasażerów to największe punkty „epidemicznego bilansu strat”.

Festiwal Perspektyw Online 2020-12-07, Poniedziałek

Festiwal Perspektyw Online

Informujemy, że tegoroczna edycja Festiwalu Perspektyw, czyli imprezy promującej raciborskie szkolnictwo zawodowe wśród uczniów ostatnich klas szkół podstawowych odbędzie się całkowicie Online!

Powiatowy MIKOŁAJ odwiedził placówki opiekuńczo-wychowawcze 2020-12-07, Poniedziałek

Powiatowy MIKOŁAJ odwiedził placówki opiekuńczo-wychowawcze

Dzięki wsparciu oraz zaangażowaniu Starosty, Zarządu, Rady Powiatu Raciborskiego, pracowników tut. Starostwa oraz lokalnych sponsorów udało się w tym szczególnym dniu wywołać uśmiech na twarzach około 90 wychowanków powiatowych placówek opiekuńczo –wychowawczych.

Otwarty konkursu ofert na prowadzenie domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, w latach 2021 - 2023 2020-12-03, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu pomocy społecznej pn. „Prowadzenie na terenie powiatu raciborskiego, w latach 2021 – 2023, domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, pochodzących z terenu powiatu raciborskiego, dom przeznaczony jest dla 18 osób”.

Jesteśmy przygotowani do Akcji "Zima 2020” 2020-12-02, Środa

Jesteśmy przygotowani do Akcji "Zima 2020”

Dziś można było zaobserwować wyraźnie skutki zimowych przymrozków i spadku temperatury.

Otwarcie Punktu Obsługi Klienta Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach w siedzibie raciborskiego starostwa 2020-12-01, Wtorek

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Powiatu Raciborskiego, dzięki staraniom Starosty Raciborskiego oraz dobrej współpracy z Dyrektorem Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach Piotrem Nowakiem od dnia 1 grudnia 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu został otwarty tymczasowy Punkt Obsługi Klienta.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim 2020-12-01, Wtorek

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

W dniach 1 i 2 grudnia 2020 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie dostateczna i zła.