Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej w Kornicach 2021-03-04, Czwartek

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej w Kornicach

Już wkrótce rozpocznie się rozbudowa odcinka drogi powiatowej w Kornicy. Będzie obejmować skrzyżowanie dróg powiatowych w kierunku Makowa i Pawłowa oraz odcinek drogi za skrzyżowanie z ul. Główną.

Drugie życie szkół. Czyli co słychać w szkołach Powiatu podczas nauki zdalnej? 2021-03-04, Czwartek

Drugie życie szkół. Czyli co słychać w szkołach Powiatu podczas nauki zdalnej?

Remonty w szkołach zawsze były w wakacje. Ten stały porządek rzeczy odwróciła pandemia. Skoro nie ma uczniów, można się zabrać za inwestycje. W związku z nieobecnością uczniów w budynkach szkolnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu wykorzystano czas zdalnego nauczania na remonty dzięki którym powstały nowe pracownie.

Powiat raciborski podsumowuje realizowane projekty 2021-03-03, Środa

Powiat raciborski podsumowuje realizowane projekty

Staraniami Zarządu Powiatu tylko w II połowie roku 2020 r. Powiat realizował 29 projektów o łącznej wartości: 92 534 757,06 zł, w tym dofinansowanie stanowiło 87 900 268,56 zł, a wkład własny powiatu raciborskiego wyniósł 4 634 488,50 zł.

Zarząd powierzył funkcję dyrektora MDK w Raciborzu 2021-03-02, Wtorek

Zarząd powierzył funkcję dyrektora MDK w Raciborzu

Dziś, 2 marca Zarząd Powiatu Raciborskiego oficjalnie wręczył powierzenie funkcji dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu Pani Agnieszce Busuleanu-Jaksik.

Zarząd Powiatu powołał nową tymczasową szefową Zamku 2021-03-02, Wtorek

Zarząd Powiatu powołał nową tymczasową szefową Zamku

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje ,iż jednogłośną decyzją Zarządu Powiatu Raciborskiego z dniem 8 marca 2021 r. na stanowisku dyrektora Domu Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu została zatrudniona Pani Grażyna Wójcik.

Powiat planuje kolejne inwestycji w swoich jednostkach 2021-03-02, Wtorek

Powiat planuje kolejne inwestycji w swoich jednostkach

Kierując się chęcią podniesienia jakości obsługi klientów oraz warunków pracy we wszystkich jednostkach organizacyjnych Powiatu Raciborskiego starosta odwiedził dziś Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna w Raciborzu.

Powiat Raciborski pozyskał dofinansowanie do przewozów autobusowych 2021-02-25, Czwartek

Powiat Raciborski pozyskał dofinansowanie do przewozów autobusowych

Ograniczenia pandemiczne, w tym zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach przyczyniły się do znacznego spadku przychodów z transportu powiatowo-gminnego, który finansowany jest zarówno przez Powiat Raciborski jak i wszystkie gminy powiatu.

Fundacja przekazała sprzęt dla raciborskiej lecznicy 2021-02-23, Wtorek

Fundacja przekazała sprzęt dla raciborskiej lecznicy

Wczoraj, 22 lutego Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała nieodpłatnie Szpitalowi Rejonowemu w Raciborzu mierniki tlenku węgla GM8805 – szt. 4, o wartości 632,02 zł (brutto).

Powiat Raciborski przeznacza 250 tys. zł na zakup nowych samochodów dla raciborskich służb mundurowych 2021-02-23, Wtorek

Z inicjatywy Starosty Raciborskiego nowy wóz ratowniczo-gaśniczy oraz radiowóz już niebawem zasilą tabor samochodowy raciborskich służb mundurowych.

Posiedzenie Zespołu ds. określenia kierunków kształcenia w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Raciborskiego 2021-02-16, Wtorek

28 stycznia 2021 r. w tut. Starostwie miało miejsce posiedzenie zespołu ds. określenia kierunków kształcenia w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.