Powiat

JAK ZNALEŹĆ PRACĘ? INFORMACJE DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY (DWUJĘZYCZNE) 2022-03-02, Środa

JAK ZNALEŹĆ PRACĘ? INFORMACJE DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY (DWUJĘZYCZNE)

Gdzie uzyskać pomoc? Jakiej pomocy można się spodziewać? Z jakich usług poradnictwa zawodowego można skorzystać oraz linki przydatnych stron internetowych? – to m.in. te informacje zawarte są w ulotkach informacyjnych, jakie przygotowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a które udostępnił Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu.

OPIEKA MEDYCZNA DLA UCHODŹCÓW - NIEZBĘDNE INFORMACJE 2022-03-02, Środa

OPIEKA MEDYCZNA DLA UCHODŹCÓW - NIEZBĘDNE INFORMACJE

W związku z coraz zwiększą liczbą pytań mieszkańców, zwłaszcza osób przyjmujących pod swój dach uciekających przed wojną, przedstawiamy oficjalny komunikat NFZ w wersji polskiej oraz ukraińskiej, dotyczący dostępności polskiej opieki medycznej dla uchodźców z Ukrainy.

JESTEŚ PRACODAWCĄ I CHCESZ POMÓC UCHODŹCOM Z UKRAINY? 2022-03-02, Środa

JESTEŚ PRACODAWCĄ I CHCESZ POMÓC UCHODŹCOM Z UKRAINY?

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zaznacza, że uchodźcy z Ukrainy poza wsparciem w postaci miejsca do zamieszkania, pomocy medycznej i socjalnej potrzebują również miejsc pracy.

POMAGAMY UKRAINIE! 2022-02-28, Poniedziałek

POMAGAMY UKRAINIE!

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, dzisiaj rano w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyło się pilne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym obok Zarządu Powiatu udział wzięli wójtowie i burmistrzowie gmin oraz przedstawiciele służb mundurowych z powiatu raciborskiego.

Pomagamy Ukrainie - ZBIÓRKA OD 1 MARCA! 2022-02-28, Poniedziałek

Pomagamy Ukrainie - ZBIÓRKA OD 1 MARCA!

Przyłączając się do Polskiej Akcji Humanitarnej, Powiat Raciborski wspólnie z wszystkimi gminami kontynuuje swoje działania pomocowe dla uchodźców z Ukrainy.

Ruszył nabór wniosków o udział w pilotażu Standardów funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej. 2022-02-25, Piątek

Informujemy, że od dnia 1 października 2020 r. realizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Fundacją im. Królowej Polski św. Jadwigi jest projekt PO WER 2014 – 2020 pt. „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”.

Raport o stanie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przez podmioty publiczne w Polsce 2022-02-25, Piątek

Informujemy, że prace nad stworzeniem „Raportu o stanie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przez podmioty publiczne w Polsce według stanu na 1 stycznia 2021 r.” zostały zakończone.

PAMIĘTAJ, ZŁÓŻ DEKLARACJĘ O ŹRÓDŁACH OGRZEWANIA BUDYNKÓW 2022-02-25, Piątek

PAMIĘTAJ, ZŁÓŻ DEKLARACJĘ O ŹRÓDŁACH OGRZEWANIA BUDYNKÓW

Przypominamy, że każdy właściciel lub zarządca budynku (mieszkalnego lub niemieszkalnego) ma ustawowy obowiązek złożyć deklarację o uruchomionym źródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Powiat sfinansuje dodatkowe lekcje dla maturzystów 2022-02-23, Środa

Powiat sfinansuje dodatkowe lekcje dla maturzystów

„Nauka jest jak niezmierne morze… im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony” (Stefan Żeromski)

Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w 2022 roku 2022-02-23, Środa

Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w 2022 roku

Informujemy, że ogłoszony został nabór kandydatów na radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego oraz członków komisji wyborczej do przeprowadzenia wyborów.