Bezpłatna cyfrowa mammografia 2015-09-09, Środa

Centrum Onkologii w Gliwicach wraz ze współorganizatorami zaprasza wszystkie ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat (roczniki: 1946-1965) na bezpłatne badanie mammograficzne finansowane przez NFZ.

Modernizacja gospodarstw rolnych – spotkanie informacyjno-promocyjne 2015-09-08, Wtorek

Śląski Oddział Regionalny ARiMR w Częstochowie oraz Biuro Powiatowe ARiMR w Raciborzu zapraszają rolników powiatów raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego na spotkanie informacyjno- promocyjne na temat „Modernizacji gospodarstw rolnych" w ramach PROW 2014-2020.

Konsultacje społeczne regulaminu wynagradzania nauczycieli 2015-09-08, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie regulaminu określającego niektóre zasady wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Konsultacje społeczne zasad przyznawania nagród Starosty Raciborskiego oraz nagród dyrektora 2015-09-08, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia kryteriów i trybu przyznawania nagród Starosty Raciborskiego oraz nagród dyrektora szkoły/placówki dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Konkurs plastyczny na wizerunek Mieszka Laskonogiego 2015-09-07, Poniedziałek

Konkurs plastyczny na wizerunek Mieszka Laskonogiego

Rok 2015 został ustanowiony przez Radę Powiatu Raciborskiego Rokiem Mieszka IV Laskonogiego - księcia raciborskiego i władcy Polski. Z tej okazji w powiecie, i nie tylko, odbywać się będą wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Zapraszamy do udziału w jednym z nich. Do 26 czerwca trwa zgłaszanie prac w konkursie plastycznym pn. „Wizerunek Mieszka IV Laskonogiego – księcia raciborskiego i władcy Polski”.

Powiatowy Konkurs Historyczny „Mieszko IV Laskonogi i jego czasy” 2015-09-07, Poniedziałek

Konkurs na organizacje partnerskie do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 2015-09-07, Poniedziałek

Minister Pracy i Polityki Społecznej, jako instytucja zarządzająca w systemie realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 (PO PŻ) finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, ogłasza konkurs na wybór organizacji partnerskich o zasięgu ogólnopolskim lub ponadregionalnym celem udziału w dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących.

Biuro Informacji dla klientów rejestrujących pojazdy 2015-09-02, Środa

Od wczoraj w starostwie (Budynek B) w Wydziale Komunikacji i Transportu w ramach Referatu Rejestracji Pojazdów działa Biuro Informacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów rejestrujących pojazdy w pokoju nr 3 można uzyskać wszystkie niezbędne informacje w tym zakresie.

Pożegnanie lata z MDK już w niedzielę 2015-09-02, Środa

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Raciborski ma przyjemność zaprosić dzieci, młodzież, rodziców i dziadków oraz wszystkich, którym działania artystyczne młodych artystów są bliskie sercu na imprezę plenerową pod nazwą „Pożegnanie lata z MDK”.

Prezydencka pieczęć dotarła na Zamek Piastowski 2015-09-02, Środa

Prezydencka pieczęć dotarła na Zamek Piastowski

Od godz. 17.00 do 19.00 potrwa 5 września na Zamku Piastowskim w Raciborzu IV edycja Narodowego Czytania. Tym razem będziemy czytali „Lalkę” Bolesława Prusa. Podobnie jak w ubiegłym roku, wszyscy chętni będą mogli ozdobić swoje egzemplarze „Lalki” specjalną pieczęcią, która dotarła właśnie na Zamek Piastowski z Warszawy.