Powiat

16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezp. za 2016 rok 2016-04-27, Środa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok. Aby otrzymać dopłaty bezpośrednie trzeba wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w Biurze Powiatowym ARiMR.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” w raciborskich liceach 2016-04-21, Czwartek

Oba raciborskie licea otrzymały wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Program dotyczy wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Hetmańscy Sarmaci zagrają na zamkowym jarmarku 2016-04-20, Środa

Hetmańscy Sarmaci zagrają na zamkowym jarmarku

W sobotę, 23 kwietnia zapraszamy na Zamek Piastowski w Raciborzu. Odbędzie się IV Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła. Podobnie jak w ubiegłym roku, łączymy jarmark z dobrą zabawą. Sprzedającym zapewnimy dużą frekwencję, a kupującym świetną zabawę. Na scenie plenerowej wystąpi m. in. zespół „Hetmańscy Sarmaci” z Zamościa.

Zdrowo i smacznie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach 2016-04-13, Środa

Zdrowo i smacznie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach

Początek kwietnia w rudzkim MOWie rozpoczął się wyjątkowo apetycznie. W piątek 8 kwietnia do ośrodka przyjechało 6 ton jabłek, a w poniedziałek 11 kwietnia młodzież obchodziła Światowy Dzień Czekolady. Skrzynki wypełnione jabłkami stanowią dar Fundacji Akademii Mistrzów – organizacji charytatywnej z Poznania.

7. Przegląd filmowy „Echa Katynia” już w piątek na Zamku Piastowskim 2016-04-12, Wtorek

7. Przegląd filmowy „Echa Katynia” już w piątek na Zamku Piastowskim

Już 15 kwietnia Katowicki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Zamek Piastowski w Raciborzu po raz kolejny zapraszają na spotkania edukacyjne dla młodzieży oraz wszystkich chętnych mieszkańców powiatu raciborskiego pt. „Echa Katynia”. Poznaj szczegóły!

Wystawa plakatu uczniów Technikum Nr 1 im. Księżnej Eufemii Raciborskiej na zamku 2016-04-12, Wtorek

Wernisaż prac uczniów Technikum Nr 1 im. Księżnej Eufemii Raciborskiej z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Młodzi technicy organizacji reklamy już po raz czwarty na Zamku Piastowskim w Raciborzu zaprezentują swoje prace.

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego 2016-04-06, Środa

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

Zapotrzebowanie na środki rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego 2016-03-30, Środa

W celu rozeznania zapotrzebowania, Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu zwraca się z prośbą do Pracodawców zainteresowanych uzyskaniem środków na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców w ramach rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Badania ankietowe GUS 2016-03-30, Środa

1 kwietnia rozpoczną się badania ankietowe prowadzone przez pracowników Głównego Urzędu Statystycznego. W dniach 1-20 kwietnia przeprowadzone będzie badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach. Natomiast do 10 maja potrwają badania związane z wykorzystywaniem technologii informacyjno-telekomunikacyjnych w gospodarstwach domowych.

Wesołych Świąt Wielkanocnych 2016-03-24, Czwartek

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.