Otwarcie kaplicy zamkowej już w piątek 2016-05-16, Poniedziałek

Otwarcie kaplicy zamkowej już w piątek

Powiat raciborski oraz Zamek Piastowski w Raciborzu serdecznie zapraszają w piątek 17 czerwca na oficjalne otwarcie śląskiej Sainte Chapelle. Uroczystość będzie obejmowała dwa wydarzenia.

Oficjalne otwarcie śląskiej Sainte Chapelle w Raciborzu 17 czerwca 2016-05-12, Czwartek

Oficjalne otwarcie śląskiej Sainte Chapelle w Raciborzu 17 czerwca

Duchowa uczta na raciborskim Zamku Piastowskim.

Nieustający apetyt na życie - projekt dla osób 60 plus 2016-05-09, Poniedziałek

Projekt pod tym tytułem jest realizowany przez Stowarzyszenie PERSONA na rzecz Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego w Raciborzu ma na celu podniesienie jakości życia osób w wieku 60+.

I Raciborski Bieg Bez Barier dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów 2016-05-09, Poniedziałek

I Raciborski Bieg Bez Barier dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

W niedzielę 26 czerwca odbędzie się I Raciborski Bieg Bez Barier dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów na dystansach: 3,6 km Nordic Walking oraz 2 km pozostali uczestnicy (przejazd wózkiem, marszobieg, styl dowolny). Zapraszamy do wzięcia udziału w biegu. Styl w jakim pokonamy trasę jest nieistotny. Liczy się udział. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.

W obiektywie absolwentów raciborskiego Liceum Plastycznego, czyli wystawa fotografii na Zamku Piastowskim 2016-05-05, Czwartek

Ekspozycja prezentuje prace absolwentów Liceum Plastycznym.

Badania ankietowe Urzędu Statystycznego w Katowicach 2016-05-04, Środa

Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności rozpoczną się w najbliższą środę (4 maja) na Śląsku. Ankieterzy Urzędu Statystycznego zapukają do 1688 wylosowanych wcześniej mieszkań.

Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich 2016-05-02, Poniedziałek

Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich

W najbliższą sobotę w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich rozpocznie się XVI Eko-Wystawa Ciepło Przyjazne Środowisku. Przez dwa dni, do niedzieli, trwać będzie wystawa proekologicznych technologii i nowinek oraz piknik z licznymi atrakcjami dla zwiedzających. Eko-Wystawę organizują gmina Pietrowice Wielkie i powiat raciborski.

Zapytanie ofertowe z zakresu wystawiania kart zgony oraz ustalania jego przyczyn na terenie powiatu raciborskiego 2016-05-02, Poniedziałek

Starosta raciborski ogłasza zapytanie ofertowe z zakresu wystawiania kart zgonu oraz ustalania jego przyczyn na terenie powiatu raciborskiego.

Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej znów rusza. Artysto, zgłoś się! 2016-04-29, Piątek

Po raz 9. Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu organizuje Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej. Przez najbliższe tygodnie wszyscy, w których drzemie artystyczny duch, mogą zgłaszać się i swoje prace do udziału w tym wydarzeniu. Do wyboru jest 5 kategorii. Wielki finał zaplanowany jest na 1 czerwca.

Powiatowy Konkurs Ekologiczny w II LO w Raciborzu 2016-04-27, Środa

Już po raz dziesiąty II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza było organizatorem Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla uczniów z gimnazjów szkół powiatu raciborskiego i opolskiego pt. „Dla siebie i dla Ziemi”.