Powiat

Nowy Ford Transit dla raciborskich Warsztatów Terapii Zajęciowej 2018-12-04, Wtorek

Nowy Ford Transit dla raciborskich Warsztatów Terapii Zajęciowej

Dzisiaj, przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Raciborzu miała miejsce prezentacja i przekazanie do użytku Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Raciborzu (WTZ) nowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Już pewne. Projekt powiatu na pierwszym miejscu listy rankingowej 2018-11-30, Piątek

Już pewne. Projekt powiatu na pierwszym miejscu listy rankingowej

Wojewoda śląski zatwierdził ostateczną listę rankingową projektów, które samorządy będą realizować w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na Lata 2016-2019. Na pierwszym miejscu tej lity jest projekt powiatu raciborskiego.

Umowa na powiatowy transport publiczny już podpisana 2018-11-30, Piątek

Umowa na powiatowy transport publiczny już podpisana

Do oficjalnego podpisania umowy pomiędzy powiatem raciborskim a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Raciborzu Sp. z o.o. doszło w środę 28 listopada br.

Spotkanie starostów w sprawie komunikacji publicznej 2018-11-30, Piątek

Spotkanie starostów w sprawie komunikacji publicznej

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Głubczycach odbyło się spotkanie starosty raciborskiego Grzegorza Swobody, wicestarosty Marka Kurpisa oraz prezesa zarządu PKS w Raciborzu Damian Knury ze starostą głubczyckim Piotrem Soczyńskim oraz prezesem zarządu PKS w Głubczycach Wiesławem Bednarskim .

Spotkanie starosty z dyrektorem Subregionu Zachodniego 2018-11-28, Środa

Spotkanie starosty z dyrektorem Subregionu Zachodniego

Dziś w siedzibie tut. starostwa odbyło się spotkanie starosty Grzegorza Swobody z dyrektorem Biura Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku, Adamem Wawocznym.

Trwa konkurs "Energooszczędny dom moich marzeń" 2018-11-23, Piątek

Trwa konkurs "Energooszczędny dom moich marzeń"

zkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie „ENERGOOSZCZĘDNY DOM MOICH MARZEŃ”. Patronat nad Konkursem objął starosta raciborski.

I sesja nowej rady powiatu 2018-11-20, Wtorek

I sesja nowej rady powiatu

Dziś o godz. 16.00 w sali obrad w raciborskim starostwie na pierwszej sesji spotkali się radni elekci wybrani w październikowych wyborach samorządowych. Starostą raciborskim został Grzegorz Swoboda a przewodniczącym rady Adam Wajda.

Transmisja obrad rady powiatu online 2018-11-20, Wtorek

Transmisja obrad rady powiatu online

Dziś o godz. 16.00 w sali obrad tut. starostwa rozpocznie się zwołana przez komisarza wyborczego I sesja Rady Powiatu Raciborskiego VI kadencji

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych 2018-11-16, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarte konkursy ofert na powierzenie do realizacji zadań publicznych:

Remont ulic Łąkowej i Kościuszki dofinansowany 2018-11-16, Piątek

Remont ulic Łąkowej i Kościuszki dofinansowany

Pierwsze miejsce na liście rankingowej i 3 mln złotych dofinansowania dla powiatu raciborskiego na remont ul. Łąkowej i Kościuszki w Raciborzu.