Powiat

Stomatolodzy, pacjenci was potrzebują ! Apel Starosty Raciborskiego 2020-03-18, Środa

Stomatolodzy, pacjenci was potrzebują !  Apel Starosty Raciborskiego

W wyniku ogłoszonego zagrożenia epidemicznego wielu lekarzy stomatologów zrezygnowało ze świadczenia usług. W związku z powyższym Starosta Raciborski prosi, aby nie ograniczali dostępności świadczonych przez siebie usług stomatologicznych i nie izolowali się od swoich pacjentów, którymi są m.in. mieszkańcy powiatu raciborskiego.

Komunikat w sprawie wsparcia Szpitala Rejonowego w Raciborzu w artykuły żywnościowe 2020-03-18, Środa

W związku z deklaracjami jakie są kierowane zarówno do Starostwa Powiatowego w Raciborzu, jak i jednostek organizacyjnych Powiatu Raciborskiego, o chęci wsparcia Szpitala Rejonowego w Raciborzu artykułami żywnościowymi,

Funkcjonowanie nocnej i świątecznej opieki medycznej 2020-03-18, Środa

Funkcjonowanie nocnej i świątecznej opieki medycznej

Starostwo Powiatowe przypomina, iż w Raciborzu w budynku przy ul. Sienkiewicza 3 funkcjonuje nocna i świąteczna opieka medyczna.

Wykaz gabinetów stomatologicznych z kontraktem NFZ 2020-03-18, Środa

Wykaz gabinetów stomatologicznych z kontraktem NFZ

Wykaz wszystkich poradni specjalistycznych oraz gabinetów stomatologicznych świadczących usługi w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia jest dostępny na stronie: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne .

Wykaz poradni i gabinetów lekarskich dostępnych dla mieszkańców powiatu 2020-03-18, Środa

Wykaz poradni i gabinetów lekarskich dostępnych dla mieszkańców powiatu

Z powodu czasowego zaprzestania działalności poradni specjalistycznych w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu, który obecnie pełni funkcję jednoimiennego szpitala zakaźnego, przedstawiamy wykaz najbliższych poradni sporządzony na podstawie Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Laboratorium Analityczne w Raciborzu uruchamia punku pobrań 2020-03-18, Środa

Laboratorium Analityczne w Raciborzu uruchamia punku pobrań

Od jura, 19 marca 2020 r. Laboratorium Analityczne które działało przy Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu uruchamia Punkt Pobrań w budynku przy ul. Sienkiewicza 3 w Raciborzu (dawnym budynku krwiodawstwa) – informuje starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Triaż dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa 2020-03-18, Środa

Triaż dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

Starostwo Powiatowe zwraca się z prośbą aby osoby, które obserwują u siebie gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie, szczególnie po kontakcie z osobami powracającymi z zagranicy, lub podejrzewają, iż miały bezpośredni kontakt z osobą zarażoną wirusem SARS-Cov-2 zgłaszały się do Szpitala w Raciborzu, do namiotów ustawionych na parkingu przed wejściem do Pogotowia Ratunkowego i Izby Przyjęć.

Starostwo Powiatowe w Raciborzu przedstawia wykaz dostępnych poradni chirurgii urazowo ortopedycznych 2020-03-17, Wtorek

Z uwagi na czasowe zaprzestanie działalności poradni specjalistycznych w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu, który obecnie pełni funkcję jednoimiennego szpitala zakaźnego, przedstawiamy wykaz najbliższych poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej sporządzony na podstawie Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Komunikat w sprawie nadzoru sanitarnego uczestników spotkania w którym wziął udział Minister Środowiska Michał Woś 2020-03-17, Wtorek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż decyzją służb medycznych wszystkie osoby biorące udział w spotkaniu, które odbyło się 9 marca br. w Urzędzie Miasta w Raciborzu, któremu przewodniczył Minister Środowiska Michał Woś w ramach działań zapobiegawczych zostały objęte nadzorem sanitarnym poprzez kwarantanną domową.

Wykaz specjalistycznych poradni ginekologicznych oraz chirurgii ogólnej z kontraktem NFZ 2020-03-17, Wtorek

W celu zabezpieczenia mieszkańców w dostęp do specjalistycznych usług medycznych Starostwo Powiatowe w Raciborzu przedstawia wykaz najbliższych poradni ginekologicznych oraz poradni chirurgii ogólnej sporządzony na podstawie Zintegrowanego Informatora Pacjenta.