Powiat

Konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Raciborzu 2015-05-28, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Raciborzu przy ul. Zamkowej 1.

Wyniki konsultacji projektu uchwały - zasady udzielania dotacji na prace konserwatorskie 2015-05-28, Czwartek

Ogłoszenie o wynikach przeprowadzonych konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku.

Pierwsi absolwenci Liceum Plastycznego z wystawą na raciborskim Zamku 2015-05-26, Wtorek

Pierwsi absolwenci Liceum Plastycznego z wystawą na raciborskim Zamku

W środę, 27 maja w Zamku Piastowskim w Raciborzu pierwsi absolwenci Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu zaprezentują swoje prace dyplomowe.

Sukcesy „plastyków” z MDK w Raciborzu 2015-05-26, Wtorek

Sukcesy „plastyków” z MDK w Raciborzu

„Bezpieczne lądy, morza, powietrze i granice – żołnierz ma swoje miejsce w kronice” pod takim właśnie tytułem został zorganizowany przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Rybniku oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku konkurs plastyczny, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej z terenu województwa śląskiego. Łącznie, zgłoszono aż 763 prace.

Łukasz Domański Powiatowym Mistrzem Ortografii 2015 2015-05-26, Wtorek

Łukasz Domański Powiatowym Mistrzem Ortografii 2015

Dziś o godz. 12.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Raciborzu zostały wręczone nagrody dla laureatów XXIII edycji Powiatowego Konkursu "Mistrz Ortografii". „Mistrzem Ortografii” 2015 szkół podstawowych został Łukasz Domański z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzuchowie (op. Tatiana Koczy).

Boiska szkolne ogólnodostępne od 1 czerwca 2015-05-21, Czwartek

Boiska szkolne ogólnodostępne od 1 czerwca

Już od 1 czerwca boiska sportowe przy trzech raciborskich szkołach podległych Powiatowi Raciborskiemu będą bezpłatnie ogólnodostępne. Popołudniami będzie można korzystać z boisk przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, II Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

Koncert laureatów VIII Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej 2015-05-19, Wtorek

Punktualnie o godz. 11.00 na scenie Raciborskiego Centrum Kultury rozpocznie się gala laureatów VIII Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej. Zmagania artystyczne w czterech kategoriach: recytacja, śpiew, taniec i teatr trwały od 11 do 14 maja w ośrodkach kultury w Raciborzu, Kobyli i Kuźni Raciborskiej. W środę poznamy najlepszych z nich.

Mobilny Punkt Informacyjny 26 maja w Raciborzu 2015-05-15, Piątek

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rybniku zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego. MPI będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych 26 maja br. (wtorek) w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6, w godzinach 10.00-13.00.

Rada powiatu ponownie ukonstytuowana 2015-05-14, Czwartek

Rada powiatu ponownie ukonstytuowana

Wczoraj, tuż po godz. 14.00 w sali obrad starostwa odbyła się VII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Raciborskiego

Konkurs na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu 2015-05-13, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora: Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu przy ul. Stalmacha 12.