Powiat

25-lecie współpracy partnerów zagranicznych powiatu raciborskiego 2017-09-04, Poniedziałek

25-lecie współpracy partnerów zagranicznych powiatu raciborskiego

W dniach 25-26 sierpnia w powiecie Elbe-Elster oraz w dniach 2-3 września w powiecie Märkischer odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 25-lecia współpracy partnerów zagranicznych powiatu raciborskiego.

Fundacja na rzecz Szpitala podsumowała zbiórkę w ramach 1% 2017-09-01, Piątek

Fundacja na rzecz Szpitala podsumowała zbiórkę w ramach 1%

Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu podsumowała zbiórkę publiczną w ramach darowizn 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Większe środki na likwidację barier architektonicznych i sprzęt dla osób niepełnosprawnych 2017-08-31, Czwartek

Dnia 29 sierpnia 2017 r. Rada Powiatu Raciborskiego podjęła uchwałę nr XXXII/298/2017 w sprawie zmiany uchwały dotyczącej określenia zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz wielkości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na realizację tych zadań w 2017 r.

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2017-08-31, Czwartek

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Po wakacyjnej przerwie, 4 września, w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu odbędzie się Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Początek uroczystości o godz. 13.00.

Zespół taneczny Łężczok na Ukrainie 2017-08-29, Wtorek

Zespół taneczny Łężczok na Ukrainie

20-osobowa grupa tancerzy zespołu Łężczok reprezentowała Polskę na 14. Festiwalu „Kalinowe Lato nad Dnieprem” w ukraińskim mieście Horiszni Pławni. W dniach 19-26 sierpnia 2017 r. zespół prezentował polskie tańce i kulturę w partnerskim mieście powiatu raciborskiego.

Marzena Kacprowicz dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu 2017-08-29, Wtorek

Marzena Kacprowicz dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu

Dziś 28 sierpnia Zarząd Powiatu Raciborskiego oficjalnie wręczył powierzenie funkcji dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu Marzenie Kacprowicz.

Badanie ankietowe Urzędu Statystycznego 2017-08-22, Wtorek

Badanie ankietowe Urzędu Statystycznego

W dniach od 11 do 25 sierpnia Urząd Statystyczny w Katowicach przeprowadza badanie plonów zbóż oraz rzepaku i rzepiku.

Nabór do programu społecznego Pracownie Orange 2017-08-18, Piątek

Nabór do programu społecznego Pracownie Orange

Od 10 sierpnia 2017 r. rozpoczął się nabór do programu społecznego Pracownie Orange, w którym Fundacja Orange pomaga prowadzić multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem Pracowni Orange jest umożliwienie lepszego dostępu do najnowszych technologii mieszkańcom, którzy dzięki programowi mogą aktywnie spędzać czas rozwijając swoje pasje i uczyć się, jak kreatywnie korzystać z nowych technologii

Powiat zaprasza na wojewódzkie dożynki do Tworkowa! 2017-08-17, Czwartek

Powiat zaprasza na wojewódzkie dożynki do Tworkowa!

W weekend 26 i 27 sierpnia pod ruinami zamku w Tworkowie czeka wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W sobotni wieczór odbędzie się koncert Mirosława Szołtyska oraz zabawa taneczna. W niedzielę o godzinie 11:00 rozpocznie się Polowa Msza Święta Dożynkowa przy ruinach Zamku, następnie przemarsz uliacami Krzyżanowską, Główną i Dworcową, po czym nastąpi oficjalna uroczystość Święta Plonów.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego 2017-08-17, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej – Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Warszawy na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Nasze wspólne dyskoteki” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.