Badania wad postawy w gminach powiatu raciborskiego 2019-06-12, Środa

Badania wad postawy w gminach powiatu raciborskiego

„Wady postawy ciała – od diagnozy do korekcji” to temat prelekcji dla rodziców dzieci po badaniach postaw ciała, która odbyła się 11.06.2019 r. w Gminnym Centrum Informacji w Rudniku.

Odznaka Primus in Agendo w Raciborzu 2019-06-07, Piątek

Odznaka Primus in Agendo w Raciborzu

22 maja br. w Katowicach wręczone zostały nagrody i odznaki honorowe Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla urzędów pracy. Wśród nagrodzonych nie zabrakło raciborskiego urzędu pracy.

Festiwal "Śląskie Smaki" już 16 czerwca w Rudach 2019-06-04, Wtorek

Festiwal "Śląskie Smaki" już 16 czerwca w Rudach

Śląska Organizacja Turystyczna wraz z Gminą Kuźnia Raciborska serdecznie zaprasza na kolejny 14. już Festiwal “Śląskie Smaki”, który odbędzie się 16 czerwca w Rudach (Park przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym). Festiwal “Śląskie Smaki” od 14 lat promuje kuchnię regionalną i tradycje kulinarne.

Wydarzyło się 04 czerwca 1989 roku 2019-06-04, Wtorek

Wydarzyło się 04 czerwca 1989 roku

Dziś mija 30. rocznica pierwszych w powojennej historii, częściowo wolnych, wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do przywróconego Senatu.

Start Pietrowice Wielkie zwycięzcą turnieju piłki ręcznej "Przaja Handballowi" 2019-06-03, Poniedziałek

Start Pietrowice Wielkie zwycięzcą turnieju piłki ręcznej "Przaja Handballowi"

UKS Start Pietrowice Wielkie, przed HSG SCHÜLP/WESTERRÖNFELD/RENDSBURG, 3 m. dla MKS Start Michałkowice a 4. miejsce dla LZS Tor Dobrzeń Wielki w 2. TURNIEJU PRZYJAŹNI „PRZAJA HANDBALLOWI”, który odbył się w minioną sobotę, 01 czerwca, w Arenie Rafako w Raciborzu. Puchary i wyróżnienia wręczyli zespołom i zawodniczkom wicestarosta Marek Kurpis oraz Dariusz Tkocz zastępca dyrektora OSiR.

Starosta spotkał się z laureatami konkursu "Mistrz Ortografii" 2019-06-03, Poniedziałek

Starosta spotkał się z laureatami konkursu "Mistrz Ortografii"

Dziś starosta raciborski Grzegorz Swoboda wręczył nagrody laureatom XXII edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w maju br.

II edycja Święta Powiatu Raciborskiego już niebawem w dawnej siedzibie Piastów 2019-05-30, Czwartek

II edycja Święta Powiatu Raciborskiego już niebawem w dawnej siedzibie Piastów

Już wkrótce, bo w niedzielę 16 czerwca na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbędzie się II edycja Święta Powiatu Raciborskiego. Początek imprezy o godz. 13.00, wstęp wolny.

XV Powiatowy Konkurs Przyrodniczo - Matematyczny EKOMAT 2019-05-30, Czwartek

XV Powiatowy Konkurs Przyrodniczo - Matematyczny EKOMAT

22.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbyła się już XV edycja konkursu EKOMAT.

Drugoligowe drużyny zagrają w Raciborzu w turnieju piłki ręcznej kobiet 2019-05-29, Środa

Drugoligowe drużyny zagrają w Raciborzu w turnieju piłki ręcznej kobiet

Już w najbliższą sobotę 1 czerwca br. na hali Arena Rafako w Raciborzu odbędzie się 2. TURNIEJ PRZYJAŹNI „PRZAJA HANDBALLOWI” z udziałem drużyny HSG SCHÜLP/WESTERRÖNFELD/RENDSBURG. Początek zmagań o godz. 09.30.

Druga odsłona kampanii informacyjno-edukacyjnej „Gmina z dobra energią!” konsultacje i bezpłatne analizy energetyczne 2019-05-27, Poniedziałek

Pomimo iż sezon grzewczy dobiega końca, temat niskiej emisji i smogu nie może zostać zepchnięty na drugi plan.