Powiat raciborski członkiem związku Śląska energia 2019-08-26, Poniedziałek

Powiat raciborski członkiem związku Śląska energia

Dziś w starostwie powiatowym w Gliwicach sześć powiatów, w tym powiat raciborski podpisało list intencyjny na rzecz utworzenia powiatowo-gminnego związku pn. Śląska energia.

e-recepty już od przyszłego roku 2019-08-23, Piątek

e-recepty już od przyszłego roku

Przypominamy, że od stycznia 2020 r. poza nielicznymi wyjątkami, pozostać w obiegu mają tylko recepty wystawione elektronicznie (tzw. e-recepty).

Możliwość zgłaszania kandydatur do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu. 2019-08-23, Piątek

Do 13 września br. istnieje możliwość zgłaszania kandydatur do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu.

Program ochrony środowiska przed hałasem 2019-08-21, Środa

Program ochrony środowiska przed hałasem

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o przystąpieniu do opracowania projektu „Programu ochrony środowiska przed hałasem dla terenów położonych wzdłuż odcinków dróg Powiatu Raciborskiego, na których stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu”.

100-lecie Powstań Śląskich 2019-08-16, Piątek

100-lecie Powstań Śląskich

W nocy z 16 na 17 sierpnia, dokładnie 100 lat temu wybuchło pierwsze powstanie śląskie. To podczas tego zbrojnego zrywu z 1919, ale i kolejnych z lat 1920 i 1921 zdecydowano o państwowej przynależności Górnego Śląska.

Trzej tenorzy na Zamku w Raciborzu 2019-08-14, Środa

Trzej tenorzy na Zamku w Raciborzu

Pieśni i piosenki, szlagiery a także znane arie operetkowe i musicalowe w wykonaniu trzech tenorów zabrzmią już 24 sierpnia (sobota) na dziedzińcu Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Głosuj na reprezentantkę powiatu i Śląskiego w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019-08-14, Środa

Województwo śląskie reprezentuje w tym konkursie ferma drobiu Renaty Wiesner z Bieńkowic w gminie Krzyżanowice, w powiecie raciborskim. Głosy można oddawać do północy 12 września br.

Badania ankietowe dotyczące plonów zbóż, rzepaku i rzepiku w województwie śląskim 2019-08-14, Środa

W dniach 12-22 sierpnia br. Urząd Statystyczny w Katowicach przeprowadzi w województwie śląskim badanie ankietowe, które dotyczyć będzie plonów zbóż oraz rzepaku i rzepiku.

Inicjatywa sołecka w powiecie raciborskim - umowy podpisane 2019-08-08, Czwartek

Inicjatywa sołecka w powiecie raciborskim - umowy podpisane

Ponad 227 tys. złotych zł trafi do 5 gmin powiatu raciborskiego w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Ze środków skorzysta 13 sołectw, którym przyznano dofinansowanie do realizacji projektów na jakich najbardziej zależało mieszkańcom.

Blisko 250 tys. na przebudowę drogi powiatowej w Bieńkowicach 2019-08-08, Czwartek

Blisko 250 tys. na przebudowę drogi powiatowej w Bieńkowicach

Dziś w starostwie w Raciborzu podpisana została umowa na przebudowę blisko kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Bieńkowicach (ul. Bojanowska). Wartość pozyskanego dofinansowania na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych to 248 750 tys. zł.