Wielkanocne procesje konne w powiecie raciborskim 2022-04-13, Środa

Wielkanocne procesje konne w powiecie raciborskim

W Wielkanocny Poniedziałek w czterech miejscowościach powiatu raciborskiego kultywowana będzie kilkusetletnia tradycja dziękczynno-błagalnych procesji po polach. Z Raciborza-Sudołu, Pietrowic Wielkich, Bieńkowic i Zawady Książęcej o godzinie 13.00 wyruszą orszaki. Uczestnicy procesji w siodle, w bryczce, na rowerze albo pieszo będą prosić o dobre plony i wspólnie się modlić.

PIERWSZY W TYM ROKU INFORMATOR POWIATOWY JUŻ DOSTĘPNY! 2022-04-11, Poniedziałek

PIERWSZY W TYM ROKU INFORMATOR POWIATOWY JUŻ DOSTĘPNY!

To pierwszy numer w 2022, ale nasz INFORMATOR POWIATOWY zadebiutował pod koniec minionego roku, kiedy jednym z ważniejszych wydarzeń był Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Uczniowie z Rumunii, Turcji i Francji z wizytą w Raciborzu w ramach wspólnego projektu z ZSO nr 1 2022-04-11, Poniedziałek

W dniach 28.03 - 31.03.2022 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu gościł aż trzy grupy partnerskie – z Rumunii, Turcji i Francji – w ramach projektu "Renforcer le bien-être des élèves" realizowanego i finansowanego z programu Erasmus+.

150 tys. zł PREMII DLA MŁODYCH ROLNIKÓW 2022-04-05, Wtorek

150 tys. zł PREMII DLA MŁODYCH ROLNIKÓW

O 150 tys. zł premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania będzie się można starać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 31 marca do 29 maja 2022 r.

HORISHNI PLAVNI DZIĘKUJE ZA POMOC HUMANITARNĄ MIESZKAŃCOM POWIATU RACIBORSKIEGO W LOKALNEJ UKRAIŃSKIEJ TELEWIZJI 2022-04-01, Piątek

Wdzięczność za okazaną pomoc – m.in. całemu narodowi polskiemu, mieszkańcom powiatu raciborskiego i staroście raciborskiemu Grzegorzowi Swobodzie, w poniższym materiale lokalnej telewizji, wyraził burmistrz Horishni Plavni, Dmytro Bykov – włodarz partnerskiego miasta powiatu raciborskiego.

KOLEJNE PACZKI Z POWIATU JUŻ W UKRAINIE 2022-03-30, Środa

KOLEJNE PACZKI Z POWIATU JUŻ W UKRAINIE

Wczoraj, do Ukrainy wyruszył kolejny, bo już czwarty transport z pomocą humanitarną od mieszkańców powiatu raciborskiego.

PUP W RACIBORZU PRZYJMUJE JUŻ „PO NOWEMU” 2022-03-29, Wtorek

PUP W RACIBORZU PRZYJMUJE JUŻ „PO NOWEMU”

Powiat Raciborski nie ustaje w dążeniu do poprawy warunków i komfortu pracy oraz nauki w podległych mu placówkach. Przebudowy, modernizacje, usprawnianie, unowocześnianie i ogólnie rzecz ujmując - podnoszenie standardów, to jeden z głównych filarów jego działalności na rzecz mieszkańców.

Informator naborowy na rok szkolny 2022/2023 2022-03-29, Wtorek

Informator naborowy na rok szkolny 2022/2023

Wzorem lat ubiegłych Powiat Raciborski przygotował dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych informator naborowy z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023.

W szkołach średnich powstały oddziały przygotowawcze dla uchodźców z Ukrainy 2022-03-18, Piątek

W szkołach średnich powstały oddziały przygotowawcze dla uchodźców z Ukrainy

Z myślą o ukraińskich uchodźcach, Zarząd Powiatu Raciborskiego zdecydował o utworzeniu oddziałów przygotowawczych w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat raciborski.

Od 14 marca zmieniamy dni otwarcia dwóch punktów zbiórek darów w powiecie 2022-03-14, Poniedziałek

Od 14 marca zmieniamy dni otwarcia dwóch punktów zbiórek darów w powiecie

Uwaga darczyńcy na rzecz poszkodowanych mieszkańców Ukrainy!