Uważaj na dopalacze! 2015-07-13, Poniedziałek

Pomimo zakazów wydawanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej i zamykania sklepów oferujących „nowe narkotyki” zgodnie z ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, która zabrania w Polsce wytwarzania, sprzedaży i reklamy wszelkich środków zastępczych, problem ich dostępności nadal istnieje.

Już wkrótce przejazd z Raciborza do Rud z okazji 332. rocznicy odsieczy wiedeńskiej 2015-07-08, Środa

Zamek Piastowski w Raciborzu oraz Stare Opactwo w Rudach zapraszają 23 sierpnia br. do udziału w trzecim już przemarszu jeźdźców i rowerzystów szlakiem husarii polskiej.

Orkiestra Planja na Festiwalu Orkiestr Dętych w Elbe-Elster 2015-07-08, Środa

Orkiestra Planja na Festiwalu Orkiestr Dętych w Elbe-Elster

W dniach 3-6 lipca br. Raciborska Orkiestra Dęta Planja gościła z wizytą w partnerskim powiecie Elbe-Elster (Niemcy). W niedzielę muzycy pod batutą Władysława Mołdrzyka wraz z trzema innymi orkiestrami wzięli udział w 18. Powiatowym Festiwalu Muzyki Dętej w miejscowości Sonnewalde.

Polsko-niemiecko-francuska ekspozycja otwarta 2015-07-06, Poniedziałek

Polsko-niemiecko-francuska ekspozycja otwarta

W sobotni wieczór 4 lipca br. w domu książęcym w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się wernisaż międzynarodowej wystawy. W ramach współpracy międzynarodowej Powiatu Raciborskiego do Raciborza na zamek przyjechały prace artystów z niemieckiego miasta Rendsburg oraz francuskiego miasta Vierzon.

Awaria centarli telefonicznej starostwa 2015-07-03, Piątek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, że z powodu awarii centrali telefonicznej telefony urzędu nie będą działać. Awaria zostanie usunięta do poniedziałku, 6 lipca do godz. 13.00.

Skarby raciborskiej ziemi 2015-07-03, Piątek

Skarby raciborskiej ziemi

Zabytki, ciekawi ludzie i fantastyczne efekty ich pracy, unikalna przyroda oraz znane na całym świecie gospodarcze marki – to skarby położonej nad górną Odrą ziemi raciborskiej. To właśnie im poświęcony jest nowy folder wydany na zlecenie starostwa pt. Skarby raciborskiej ziemi.

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na zajęcia 2015-07-02, Czwartek

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na zajęcia

Jeśli twoją pasją jest teatr, masz talent plastyczny, kochasz taniec, w twej duszy gra muzyka, chcesz miło spędzić czas wolny poszerzając jednocześnie artystyczne horyzonty - koniecznie przyjdź do nas! Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach organizowanych w naszej instytucji w roku szkolnym 2015/2016.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej - turniej mini zapasów i pokazy zapaśnicze 2015-07-02, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej MKZ Unia Racibórz - na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu pt. „Turniej Mini Zapasów i Pokazy Zapaśnicze w ramach XXIII Memoriału im. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

70 lat Kasprowicza - zjazd absolwentów i przyjaciół 10 października 2015-07-01, Środa

70 lat Kasprowicza - zjazd absolwentów i przyjaciół 10 października

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu zaprasza na zjazd absolwentów z okazji 70-lecia szkoły. Wydarzenie odbędzie się 10 października br.

Najbezpieczniejsze gospodarstwo w województwie śląskim jest w Raciborzu 2015-07-01, Środa

Najbezpieczniejsze gospodarstwo w województwie śląskim jest w Raciborzu

Zakończyły pracę Wojewódzkie Komisje Konkursowe XIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Wśród 16 najbezpieczniejszych gospodarstw w kraju jest gospodarstwo państwa Sylwii i Stefana Stroków z Raciborza. Już jutro w oddziale regionalnym KRUS w Częstochowie odbędzie się uroczyste podsumowanie etapu śląskiego. 22 lipca natomiast raciborskie gospodarstwo będzie wizytowane przez komisję centralną.