Święty Mikołaj zawita na Zamek Piastowski 2015-12-01, Wtorek

Święty Mikołaj zawita na Zamek Piastowski

Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza do odwiedzenia dawnej siedziby Piastów w najbliższy weekend.

Zakończenie obchodów Roku Mieszka IV 2015-11-27, Piątek

Zakończenie obchodów Roku Mieszka IV

W czwartek 26 listopada 2015 r. w domu książęcym w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się zakończenie obchodów Roku Mieszka IV Laskonogiego - księcia raciborskiego i władcy Polski. W trakcie uroczystości m.in. wręczono pamiątkowe medale z wizerunkiem księcia Mieszka IV, rozstrzygnięto konkurs nt. wiedzy o Mieszku oraz podsumowano powiatowy konkurs plastyczny na wizerunek przedstawiający księcia.

Ozdoby choinkowe metodą pozłotniczą - warsztaty plastyczne w MDK 2015-11-27, Piątek

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu zaprasza na warsztaty plastyczne - "Ozdoby choinkowe metodą pozłotniczą". Zajęcia odbędą się w sobotę, 12 grudnia 2015 r. w godzinach do 10.30 - 13.30 w siedzibie MDK

Do 30 listopada trwa pilotażowa ankieta monitorowania poziomu satysfakcji pacjenta 2015-11-23, Poniedziałek

Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza do udziału w badaniu satysfakcji pacjentów ze świadczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej udzielanych w ramach Narodowego Fundusz Zdrowia.

Zakończenie obchodów Roku Mieszka IV Laskonogiego - księcia raciborskiego i władcy Polski na Zamku Piastowskim 2015-11-20, Piątek

Zakończenie obchodów Roku Roku Mieszka IV Laskonogiego – księcia raciborskiego i władcy Polski. W trakcie uroczystości m.in. rozstrzygnięcie konkursu nt. wiedzy o księciu Mieszku oraz podsumowanie powiatowego konkurs plastycznego na wizerunek przedstawiający księcia, podsumowanie warsztatów malarskich i fotograficznych związanych z postacią księcia, zorganizowanych przez Instytut Sztuki PWSZ w Raciborzu i Zamek Piastowski.

Dzień otwarty notariatu - porozmawiaj o dziedziczeniu 2015-11-20, Piątek

Zbliża się kolejna edycja Dnia Otwartego Notariatu, która w tym roku odbędzie się w ostatnią sobotę miesiąca – 28 listopada 2015 r.

Konkurs na prowadzenie ośrodka interwencji kryzysowej 2015-11-18, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie i pomocy społecznej: „Prowadzenie na terenie powiatu raciborskiego całodobowego ośrodka interwencji kryzysowej w latach 2016-2018”.

Na jesienną nutę w Młodzieżowym Domu Kultury 2015-11-17, Wtorek

Dwa "jesienne" wydarzenia w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu.

Wyniki konsultacji projektu uchwały dot. azbestu 2015-11-16, Poniedziałek

Ogłoszenie o wynikach przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie zasad, trybu udzielania oraz rozliczania dotacji celowej z budżetu powiatu raciborskiego na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z demontażem, usuwaniem i unieszkodliwianiem elementów zawierających azbest realizowanych na terenie powiatu raciborskiego w latach 2016-2020.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia w MOW w Rudach 2015-11-16, Poniedziałek

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia w MOW w Rudach

W ubiegły poniedziałek, 9 listopada, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia, wychowankowie MOW w Rudach postanowili zorganizować swoje własne ZDROWE ŚNIADANIE.