Powiat

Trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy obiektach zabytkowych w powiecie raciborskim 2017-02-21, Wtorek

Do 29 lutego br. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowalne przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

„Nowoczesne technologie komunikacyjne to zagrożenie” to temat debaty oksfordzkiej na Zamku Piastowskim w Racoborzu 2017-02-21, Wtorek

W ramach realizacji projektu PAN pt. „Debaty oksfordzkie do szkoły” uczniowie raciborskiego „Mechanika” wezmą udział w debacie oksfordzkiej pt. „Nowoczesne technologie komunikacyjne to zagrożenie”. Debatę zaplanowano na 2 marca 2017 r.

Aukcja charytatywna „XVI Gwiazdka Serc” 2017-02-20, Poniedziałek

Aukcja charytatywna „XVI Gwiazdka Serc”

Trwają licytacje gadżetów z ostatniego Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc.

Czy wiesz, jak Cię widzą inni na melanżu…? - pyta nastolatków Główny Inspektorat Sanitarny 2017-02-15, Środa

Właśnie wystartowała ogólnopolska kampania „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”. W ten sposób Główny Inspektorat Sanitarny chce zwrócić uwagę młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek.

O możliwościach korekcji wad postaw w raciborskim MOS-ie 2017-02-09, Czwartek

O możliwościach korekcji wad postaw w raciborskim MOS-ie

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu jest jedyną placówką na terenie powiatu raciborskiego, specjalizującą się w wykorzystaniu metody ćwiczeń asymetrycznych na zajęciach gimnastyki korekcyjnej.

Badania mammograficzne przy „Aptece Pod Różami” w Raciborzu 2017-02-08, Środa

Badania mammograficzne przy „Aptece Pod Różami” w Raciborzu

Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach zaprasza na bezpłatna cyfrową mammografię.

Jubileuszowa X Raciborska Gala Sportu już za nami 2017-02-03, Piątek

Jubileuszowa X Raciborska Gala Sportu już za nami

Dziś w Raciborskim Domu Kultury „Strzecha” odbyła się X Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody starosty raciborskiego i prezydenta Raciborza dla sportowców, trenerów i osób działających na rzecz sportu za osiągnięcia w 2016 roku.

„Mechanik” drugi w kraju w konkursie Głównego Inspektoriatu Sanitarnego 2017-02-02, Czwartek

„Mechanik” drugi w kraju w konkursie Głównego Inspektoriatu Sanitarnego

Andreas Posmyk autorem pracy, która zdobyła II miejsce w konkursie "Oddal to!".

Czujnik stężenia pyłów - sprawdzaj pomiary w dowolnej porze 2017-02-02, Czwartek

W styczniu na budynku starostwa przy Placu Stefana Okrzei 4 w Raciborzu został zainstalowany laserowy czujnik stężenia pyłów.

Kampania informacyjno-edukacyjna „Gmina z dobra energią!” w trosce o poprawę jakości powietrza. 2017-01-31, Wtorek

Samorządy Subregionu Zachodniego (25 gmin oraz 3 powiaty) podejmują wspólną kampanię na rzecz walki z niską emisją i poprawy jakości powietrza.