Partnerska wizyta w Komsomolsku

2013-06-20, Czwartek

W dniach 14-17 czerwca br. 16-osobowa delegacja z powiatu raciborskiego przebywała z wizytą w partnerskim mieście Komsomolsk. Mażoretki z Zespołu Tanecznego Arabeska I pod kierownictwem Weroniki Riemel, uczestniczyły w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym "Artystyczne Konstelacje". Wykonanie układów tanecznych "Titanic" z pałką i "Piłkarze" z pomponami zagwarantowało grupie zajęcie II miejsca w najstarszej kategorii wiekowej.

Poza prezentacją umiejętności tanecznych był też czas na zwiedzanie partnerskiego miasta, park linowy, pokaz sztucznych ogni oraz integrację uczestników podczas dyskoteki "Przyjaźń".

3-osobowa delegacja oficjalna ze Starostą Adamem Hajdukiem, wzięła udział m.in. w spotkaniu z Prezydentem Miasta - Sergiyem Suprunem oraz członkami Rady Miasta Komsomolsk, a także zwiedziła letni obóz sportowy dla dzieci i młodzieży Horizont. Przedstawiciele Powiatu uczestniczyli również w koncercie galowym i ceremonii wręczenia nagród Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcego "Artystyczne Konstelacje". Na zakończenie zwiedzili nową kopalnię rudy żelaza w Komsomolsku należącą do przedsiębiorstwa Ferrexpo Plc.