PWSZ i MDK z umową partnerską

2014-03-12, Środa

Dziś w Starostwie Powiatowym w Raciborzu JM Rektor PWSZ dr hab. Michał Szepelawy i dyrektor MDK Elżbieta Biskup podpisali umowę partnerską; tym samym oficjalnie zainaugurowali współpracę pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową i Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu. W podpisaniu umowy uczestniczyli także Prorektor ds. studenckich dr Teresa Jemczura, Starosta Raciborski Adam Hajduk oraz pracownicy i nauczyciele obu placówek.

Celem podpisania umowy partnerskiej jest wspólne działanie na rzecz realizacji zadań edukacyjnych oraz kulturotwórczych o charakterze lokalnym i regionalnym m.in. poprzez:
- współorganizowanie przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i społecznym,
- organizowanie wspólnych wystaw, konkursów, prezentacji o charakterze edukacyjnym,
- promowanie działalności edukacyjnej partnerów na rynku lokalnym i regionalnym,
- zapewnienie studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu możliwości odbywania praktyk w Młodzieżowym Domu Kultury,
- umożliwienie aktywnego uczestnictwa w działalności studenckich kół naukowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu wychowankom Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Jednym z pierwszych przedsięwzięć, po podpisaniu umowy partnerskiej, będzie współorganizacja III Festiwalu Piosenki Europejskiej Racibórz 2014, który odbędzie się już w czerwcu.