POWIAT RACIBORSKI LIDEREM WŚRÓD SAMORZĄDÓW POWIATOWYCH!

2022-02-09, Środa

Z wielką przyjemnością informujemy, że w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii „Powiaty do 120 tys. mieszkańców” POWIAT RACIBORSKI zdobył 1 MIEJSCE a tym samym honorowy tytuł „DOBRY POLSKI SAMORZĄD 2021”.

Ponadto w tym samym plebiscycie POWIAT RACIBORSKI został „MISTRZEM WŚRÓD SAMORZĄDOWYCH LIDERÓW’, otrzymując specjalne wyróżnienie „SUPER POWIAT 2021”, wynikające z największego procentowego udziału realizacji zadań zawartych w rankingu, co świadczy o kompleksowym i wielopłaszczyznowym rozwoju jednostki samorządu terytorialnego - od działań proinwestycyjnych i środków pozyskanych z funduszy zewnętrznych aż do zadań promocyjnych i rozwiązań poprawiających jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania JST. Jest to też niewątpliwie efekt szerokiej i owocnej współpracy ponad podziałami.

„O zwycięstwie jako szef i Starosta Raciborski nawet nie marzyłem. Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom za ogrom codziennej pracy, sumienność, rzetelność i życzliwość dla współpracowników i klientów. Szczególnie dziękuję tym pracownikom, którzy dodatkowo się zaangażowali i wykonali wiele pracy, aby nasz powiat mógł uplasować się tak wysoko” – podkreślił Grzegorz Swoboda.

Przypomnijmy, że w roku 2020 Powiat Raciborski również wziął udział w rankingu i wówczas także znalazł się w gronie laureatów zajmując 4 miejsce. Tegoroczny sukces można zatem śmiało uznać za kolejny wielki progres i maksymalnie podniesioną poprzeczkę.