PAMIĘTAJ, ZŁÓŻ DEKLARACJĘ O ŹRÓDŁACH OGRZEWANIA BUDYNKÓW

2022-02-25, Piątek

Przypominamy, że każdy właściciel lub zarządca budynku (mieszkalnego lub niemieszkalnego) ma ustawowy obowiązek złożyć deklarację o uruchomionym źródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Wejdź na stronę www.ceeb.gov.pl i złóż deklarację on-line lub w formie papierowej w Urzędzie Gminy/Miasta.

TERMINY SKŁADANIA DEKLARACJI
- 30 czerwca 2022 r. dla źródeł ciepła i spalania paliw uruchomionych PRZED 1 lipca 2021 r.
- 14 dni od dnia uruchomienia dla źródeł ciepła i spalania paliw uruchomionych PO 1 lipca 2021 r.

Wszystkie informacje, wzory formularzy, instrukcje oraz FAQ dostępne są na stronie:

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) to ewidencja, w której znajdą się kompleksowe informacje, dotyczące źródeł ogrzewania budynków. Celem jej stworzenia jest poprawa jakości powietrza, walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: "kopciuchów".