Otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej

2005-02-08, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego
na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.), art. 25 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 64, poz. 593 z późn. zm.) ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej.

Konkurs obejmuje następujące zadanie:
"Prowadzenie od 1 lipca 2005 r. na terenie Powiatu Raciborskiego placówki opiekuńczo-wychowawczej typu interwencyjno - socjalizacyjnego. Placówka przeznaczona będzie docelowo dla 18 dzieci obojga płci".

1. Konkurs adresowany jest do :
a) organizacji pozarządowych prowadzących działalność w zakresie pomocy społecznej,
b) osób prawnych,
c) jednostek organizacyjnych działających na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancji wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego.

2. Oferta powinna być złożona na formularzu wniosku, który jest dostępny na stronie internetowej Powiatu Raciborskiego www.powiatraciborski.pl, w zaklejonej kopercie z napisem: "Konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej polegającego na prowadzeniu na terenie Powiatu Raciborskiego placówki opiekuńczo-wychowawczej typu interwencyjno-socjalizacyjnego".

3. Ofertę należy składać w terminie do dnia 3 marca 2005 r w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego
w Raciborzu ul. Klasztorna 6.

4. W przypadku nadesłania oferty pocztą liczy się data jej wpływu do Starostwa Powiatowego
w Raciborzu.

5. Odrzuceniu podlegają oferty złożone na drukach innych niż wskazane w niniejszym ogłoszeniu, niekompletne, złożone po terminie, złożone przez podmiot nieuprawniony zgodnie z niniejszym ogłoszeniem do wzięcia udziału w konkursie.

6. Przy wyborze najkorzystniejszych ofert stosowane będą następujące kryteria:
a) miesięczny koszt pobytu dziecka w placówce,
b) doświadczenie w realizacji zadań podobnego typu,
c) dostosowanie obiektu do warunków określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej
z dnia 1 września 2000 r. w sprawie placówek opiekuńczo-wychowawczych (Dz. U. Nr 80, poz. 900
z późn. zm.).

7. Każde kryterium oceniane będzie w skali od 0 do 10 punktów.

8. Zadanie zostanie powierzone do realizacji podmiotowi, który otrzymał najwyższą ilość punktów nie mniejszą niż 50% maksymalnej sumy punktów możliwych do uzyskania.

9. Konkurs będzie ważny również w przypadku wpłynięcia tylko jednej oferty spełniającej wymogi formalne.

10. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 24 marca 2005 r. Decyzję dotyczącą wyboru najkorzystniejszej oferty podejmuje Zarząd Powiatu Raciborskiego w drodze uchwały, po zapoznaniu się z opinią Komisji Konkursowej.

11. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego
w Raciborzu oraz na stronie internetowej Powiatu w terminie 7 dni od dnia zakończenia postępowania konkursowego.

12. Złożenie oferty o powierzenie zadania nie gwarantuje przyznania środków w wysokości, o którą występuje oferent.

13. Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania regulować będzie umowa, zawarta przed datą rozpoczęcia realizacji zadania. Umowa zostanie zawarta pomiędzy Powiatem Raciborskim, reprezentowanym przez Zarząd Powiatu Raciborskiego a oferentem na okres 5 lat.

14. Umowa zostanie sporządzona wg wzoru zawartego w rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy
i Polityki Społecznej z dnia 30 czerwca 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad i form współpracy administracji publicznej z innymi podmiotami oraz wzoru ofert, umów i sprawozdań z realizacji zadań pomocy społecznej.

15. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu uzyskać można w Referacie Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Raciborzu, ul. Klasztorna 6, pokój nr 7, tel. 032 - 415 44 08 w. 308.

16. Informacje dotyczące konkursu dostępne będą także na stronie internetowej Powiatu Raciborskiego pod adresem www.powiatraciborski.pl oraz wywieszone na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego
w Raciborzu ul. Klasztornej 6.