Otwarcie powiatowego ORLIKA

2010-11-26, Piątek

Dziś uroczyście otwarto kompleks boisk sportowych przy Zespole Szkół Zawodowych i Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu przy ul. Wileńskiej. Uroczystość prowadzili dyrektorzy obu szkół tj. Bożena Chudzińska-Latacz oraz Jacek Kąsek, którzy przywitali wszystkich przybyłych gości, w tym władze Powiatu Raciborskiego, oraz licznie zgromadzoną młodzież.

Wśród gości byli m.in. radna Sejmiku Wojewódzkiego Ewa Lewandowska, przedstawiciele Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, dyrektorzy szkół podległych Powiatowi, radni powiatowi. Po okolicznościowych przemówieniach dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi, a następnie młodzież rozpoczęła mecz piłkarski.

Budowa kompleksu boisk sportowych rozpoczęła się w sierpniu br. i była realizowana w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012".

Z boiska piłkarskiego z syntetyczną nawierzchnią oraz boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i piłki siatkowej korzystać będą uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych oraz uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych. W ramach projektu powstało także zaplecze sanitarno- szatniowe oraz oświetlenie.
Inwestycja kosztowała 1 132 009,22 zł, z czego środki budżetu Państwa wyniosły 500 000 zł, budżetu Województwa Śląskiego - 333.000 zł, a 299 009,22 zł pochodziło z budżetu Powiatu.