Otwarcie nowoczesnych pracowni w CKU - zakończenie projektu

2010-10-19, Wtorek

Dzisiaj w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu uroczyście otwarto nowe pracownie dydaktyczne. Powstały w ramach realizowanego przez Powiat Raciborski projektu pt.: "Nowoczesne pracownie – nowe możliwości. Przebudowa i wyposażenie bazy dydaktycznej w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu". Na ten cel Powiat pozyskał ponad 819 tys. złotych, 85% tej kwoty pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Modernizacja pracowni trwała dwa lata. Dziś symboliczną wstęgę przecinali m.in. Starosta Raciborski, Wicestarosta, prezes firmy Hoffmann Group Perschmann oraz przedstawiciele UM Racibórz i tut. Starostwa.

Celem projektu był wzrost dostępności i poprawa warunków kształcenia ustawicznego w Powiecie Raciborskim poprzez powstanie nowoczesnych pracowni dydaktycznych i laboratorium wraz z pomieszczeniem sanitarnym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przedmiotem realizowanego projektu była przebudowa dużego pomieszczenia, z którego powstały 3 specjalistyczne sale dydaktyczne: elektryczna, elektroniczna, architektoniczna - kształtowania krajobrazu, wyposażone w wysokiej jakości urządzenia dydaktyczne o nowoczesnej technologii, stosowane w przemyśle oraz nowoczesne laboratorium architektoniczne - kształtowania krajobrazu, pierwsze takie laboratorium w województwie śląskim, które umożliwi profesjonalną praktyczną naukę tego zawodu.

Projekt był współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego Priorytet VIII Infrastruktura edukacyjna Działanie 8.3 Infrastruktura kształcenia ustawicznego.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl.

Foto: www.naszraciborz.pl