Otwarcie drogi powiatowej Krzanowice - Samborowice

2023-06-21, Środa

Dzisiaj w obecności włodarza Gminy Krzanowice Andrzeja Strzedulli starosta raciborski Grzegorz Swoboda oficjalnie otworzył drogę powiatową Krzanowice – Samborowice, wraz z odcinkiem ul. Długiej w Krzanowicach. Inwestycja była możliwa dzięki współpracy powiatu z Gminą Krzanowice oraz Gminą Pietrowice Wielkie, które partycypowały w kosztach wkładu własnego realizacji zadania.

W konferencji prasowej na miejscu inwestycji udział wzięła również dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Monika Mużelak, pracownicy Referatu Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Raciborzu oraz przedstawiciele firmy TRANSKOM BIAŁDYGA SP. Z O.O., która wykonała przebudowę drogi.

Remont drogi przebiegał od podstaw - powstało prawie 5 km nowej nawierzchni wraz z całą infrastrukturą rowów i utwardzonych poboczy. Jest to kolejna bardzo ważna inwestycja w sieci drogowej powiatu, którą udało się sprawnie przeprowadzić dzięki współpracy z samorządami gminnymi – podkreśla starosta Grzegorz Swoboda.

Koszt inwestycji to łącznie 10 498 050,00 zł, na co składają się:
- Środki Funduszu Dróg Samorządowych - 5 249 025,00 zł
- Środki Powiatu Raciborskiego - 2 624 512,00 zł
- Środki Gminy Krzanowice - 2 078 614,00 zł
- Środki Gminy Pietrowice Wielkie - 545 899,00 zł

Dziękujemy włodarzom gmin za zaangażowanie i wsparcie finansowe w realizacji tej inwestycji.