Powiat

Powiat Raciborski otrzymał 112 tys. zł wsparcia finansowego w ramach programu rządowego „Aktywna Tablica” 2021-10-07, Czwartek

Powiat Raciborski otrzymał 112.000,00 zł wsparcia finansowego w ramach programu rządowego „Aktywna Tablica”

Strażacy z Samborowic docenieni przez starostę 2021-10-07, Czwartek

Strażacy z Samborowic docenieni przez starostę

Liczne sukcesy strażaków z Samborowic, działalność społeczna oraz ich zaangażowanie w wychowanie dzieci i młodzieży zostały docenione przez starostę Grzegorza Swobodę.

NIECH ŻYJE WSPÓŁPRACA MIĘDZY POWIATAMI 2021-10-05, Wtorek

NIECH ŻYJE WSPÓŁPRACA MIĘDZY POWIATAMI

20-lecie Partnerstwa Powiatu Raciborskiego i Märkischer Kreis

Medal Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego przyznany p. Justynie Święty Ersetic 2021-10-01, Piątek

Medal Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego przyznany p. Justynie Święty Ersetic

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Raciborskiego odbyło się uroczyste wręczenie medalu „Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego” mistrzyni olimpijskiej p. Justynie Święty –Ersetic

Powiat przekazał 100 tys. zł dotacji na PWSZ 2021-10-01, Piątek

Powiat przekazał 100 tys. zł dotacji na PWSZ

W związku z zakończeniem prac adaptacyjnych pomieszczenia auli Domu Studenta na Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej w Raciborzu Zarząd Powiatu Raciborskiego podjął inicjatywę wsparcia kolejnego etapu prac polegających na wyposażenie Centrum w ultranowoczesny sprzęt medyczny do praktycznej nauki zawody pielęgniarstwo w postaci dotacji celowej w wysokości 100 000,00 zł.

Powiat Raciborski pozyskał dotację dla DPS-ów 2021-09-30, Czwartek

Powiat Raciborski pozyskał dotację dla DPS-ów

Powiat Raciborski pozyskał z rezerwy celowej budżetu państwa kwotę 164 736,00 zł

Starosta Raciborski osobowością turystyczną roku 2021 2021-09-29, Środa

Starosta Raciborski osobowością turystyczną roku 2021

Wczoraj na Jasnej Górze odbyły się Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki. Podczas uroczystości wręczono Dyplomy Marszałka Województwa Śląskiego dla Rozwoju Turystyki w roku 2021.

Zaszczep się trzecią dawka uzupełniającą szczepionki przeciwko COVID-19 2021-09-28, Wtorek

Zaszczep się trzecią dawka uzupełniającą szczepionki przeciwko COVID-19

W Raciborzu już jest dostępna trzecia dawka uzupełniająca szczepionki przeciwko COVID-19.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizacje zadania publicznego - Turniej z okazji 75-lecia Klubu MKZ Unia Racibórz 2021-09-27, Poniedziałek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz na realizację zadania publicznego pt. Turniej z okazji 75 – lecia Klubu MKZ unia Racibórz wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego w Raciborzu 2021-09-21, Wtorek

Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego w Raciborzu

W dniach 21-22 września w Raciborzu odbywa się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego, którego gospodarzem tym razem jest starosta raciborski Grzegorz Swoboda.