Powiat

Konieczność zmiany zezwoleń na zbieranie/przetwarzanie odpadów 2018-11-13, Wtorek

Konieczność zmiany zezwoleń na zbieranie/przetwarzanie odpadów

Do 5 września 2019 r. posiadacze zezwoleń na zbieranie/przetwarzanie odpadów są zobowiązani do złożenia wniosku o zmianę posiadanej decyzji.

Badanie ankietowe GUS-u 2018-11-07, Środa

Badanie ankietowe GUS-u

W dniach 5-20 listopada 2018 r. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone badanie statystyczne z zakresu rolnictwa.

Wizyta wiceministra zdrowia w Raciborzu - służbowo i na poważnie? 2018-11-02, Piątek

Wizyta wiceministra zdrowia w Raciborzu - służbowo i na poważnie?

Pytanie o charakter wizyty wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego skierował do Ministerstwa Zdrowia starosta raciborski Ryszard Winiarski w związku z wizytą wiceministra i jego wypowiedziami, których udzielił w hotelu Racibor w poniedziałek 29 października br.

Zgłoś kandydaturę do XI edycji Nagrody Starosty Raciborskiego "Mieszko AD 2018" 2018-10-31, Środa

Zgłoś kandydaturę do XI edycji Nagrody Starosty Raciborskiego "Mieszko AD 2018"

Za mami jest już 10 edycji Gali "Mieszko AD ... " podczas których zostali wyróżnieni statuetką Mieszka- księcia raciborskiego ci mieszkańcy powiatu, którzy swoją pracą przyczyniają się do podniesienia poziomu kulturalnego ziemi raciborskiej, działają społecznie oraz promują powiat raciborski w kraju i zagranicą.

„Przy książęcym stole”- katalog wystawy na Zamku Piastowskim 2018-10-30, Wtorek

„Przy książęcym stole”- katalog wystawy na Zamku Piastowskim

Na Zamku Piastowskim w Raciborzu od lipca br. udostępniona dla zwiedzających jest wystawa stała pt.: „Przy książęcym stole” prezetnująca dziedzictwo kultury kulinarnej na średniowiecznych dworach książąt opawsko-raciborskich.

Konsultacje projektu uchwały w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania konsultacji 2018-10-26, Piątek

Konsultacje projektu uchwały  w sprawie  określenia szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania konsultacji

Otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadań publicznych z zakresu administracji rządowej 2018-10-26, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadań publicznych z zakresu administracji rządowej realizowanych przez Powiat Raciborski w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej:

Realizacja projektu pn.: "Szkoła młodych przedsiębiorców" 2018-10-24, Środa

Realizacja projektu pn.: "Szkoła młodych przedsiębiorców"

W ramach projektu pt.: "Szkoła młodych przedsiębiorców", realizowanego od września przez Powiat Raciborski, została uruchomiona strona internetowa, na której znajdują się materiały i treści związane z przedsiębiorczością startupową http://szkolaprzedsiebiorcow.edu.pl/

Dzień Seniora w DPS "Złota Jesień" 2018-10-19, Piątek

Dzień Seniora w DPS "Złota Jesień"

Życzenia zdrowia, pomyślności i wielu lat życia upływających w spokojnej i przyjaznej atmosferze wśród przyjaciół.

Oferta zajęć w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu (rok szkolny 2018/2019) 2018-10-19, Piątek

Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego zaprasza chętne dziewczęta z klas czwartej, piątej i szóstej szkoły podstawowej na bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki ręcznej.