Ogromny sukces Powiatu Raciborskiego - I miejsce wśród Powiatów w Polsce !

2023-02-21, Wtorek
Związek Powiatów Polskich wybrał najbardziej rozwojowe samorządy w Polsce. Powiat Raciborski zajął I pozycję wśród najlepszych jednostek samorządu terytorialnego w swojej kategorii. Z wielką przyjemnością informujemy, że  po raz drugi z rzędu Powiat Raciborski został Liderem wśród powiatów w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii „Powiaty do 120 tys. mieszkańców”. POWIAT RACIBORSKI zdobył 1 MIEJSCE a tym samym honorowy tytuł „DOBRY POLSKI SAMORZĄD 2022”.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Miast na prawach powiatu to bezpłatny Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich od 2003 roku.

W trakcie oceny samorządów powiatowych eksperci Związku Powiatów Polskich przyznają punkty w ramach wielu kryteriów ujętych w jedenastu grupach tematycznych, takich jak:

- działania proinwestycyjne i prorozwojowe,
- rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego,
- rozwój społeczeństwa informacyjnego,
- rozwój społeczeństwa obywatelskiego,
- promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej,
- promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu,
- wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej,
- wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego,
- promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych,
- współpraca krajowa i międzynarodowa,
- działania promocyjne.

,,Dziękuję wszystkim pracownikom za ogrom codziennej pracy, sumienność, rzetelność
i życzliwość dla współpracowników i klientów. Szczególnie dziękuję tym pracownikom, którzy dodatkowo się zaangażowali i wykonali wiele pracy, aby nasz powiat mógł uplasować się tak wysoko” – podkreślił Grzegorz Swoboda.

Więcej nt. „Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów” pod linkiem: