Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny... już po raz czwarty w Raciborzu

2005-04-12, Wtorek

Już po raz czwarty w Raciborzu odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Racibórz' 2005. W tym roku festiwal trwać będzie od 31 maja do 5 czerwca i tradycyjnie już zakończy się Koncertem Galowym na dziedzińcu Zamku Piastowskiego.

Starostwo Powiatowe w Raciborzu wraz z Urzędem Miasta Racibórz oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu, już po raz czwarty organizuje Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Raciborzu. Wzorem poprzednich edycji patronatem honorowym festiwal objęli Minister Środowiska, Minister Kultur, Minister Edukacji Narodowej i Sportu oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Nadrzędnym celem festiwalu jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna. IV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Racibórz' 2005 jest adresowana do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 7-20 lat. Po raz kolejny jednym z celów imprezy jest integracja z młodzieżą niepełnosprawną. Zgłoszenie przyjmowane są do 30 kwietnia br. Organizatorzy przewidują wyłonienie z nadesłanych zgłoszeń 60 finalistów (łącznie w kategorii piosenki, jak i wiersza ekologicznego).

Niezmiernie ważny jest fakt, że miejscem festiwalu jest Racibórz, które jako pierwsze miasto w Polsce posiada certyfikat potwierdzający wdrożenie systemu zarządzania środowiskowego według norm ISO 14001. Inicjatywa organizatorów spotkała się z uznaniem samego Ministra Środowiska, który wystawił imprezie referencje stwierdzając, że "Festiwal Ekologiczny w Raciborzu jest ważnym punktem na mapie imprez ekologicznych w naszym kraju".

Gospodarzem warsztatów festiwalowych i zmagań konkursowych będzie Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, natomiast Koncert Galowy festiwalu planowany jest w pięknej scenerii Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Szczegółowe informacje dotyczące m.in. zasad kwalifikacji uczestników znajdują się na internetowej stronie Starostwa Powiatowego w Raciborzu - www.powiatraciborski.pl.

Patronat medialny nad imprezą sprawują: Telewizja Polska Katowice, Radio Vanessa FM, Raciborski Portal Internetowy "ww.raciborz.com.pl" i "Nowiny Raciborskie".