Ponad 215 tysięcy euro na międzynarodowe projekty w I LO 2019-08-02, Piątek

Ponad 215 tysięcy euro na międzynarodowe projekty w I LO

Półmetek wakacji przynosi dobre wieści dla ILO w Raciborzu. Po letniej przerwie młodzież i nauczyciele rozpoczną realizację dwóch międzynarodowych projektów edukacyjnych. Oba potrwają 2 lat i będą finansowane w ramach programu Erasmus +. Tym razem „Kasprowicz” będzie współpracował ze szkołami z Luksemburga, Włoch, Turcji, Rumunii i Francji.

PFRON wznawia dofinansowanie do zakupu elektrycznych wózków inwalidzkich 2019-08-02, Piątek

PFRON wznawia dofinansowanie do zakupu elektrycznych wózków inwalidzkich

Do 10 tys. złotych dofinansowania na zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym będą mogły otrzymać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych osoby z dysfunkcją narządu ruchu. Przewidywane wydatki na ten cel wyniosą w 2019 roku około 20 mln zł.

Budowa chodnika przy ul. Dębicznej 2019-08-01, Czwartek

Budowa chodnika przy ul. Dębicznej

Jeszcze w tym roku przy ul. Dębicznej w Raciborzu powstanie dalszy ciąg chodnika. To efekt współpracy i uzgodnień starosty raciborskiego z prezydentem Raciborza.

Konsultacje społeczne projektów uchwał Rady Powiatu Raciborskiego 2019-08-01, Czwartek

Konsultacje społeczne projektów uchwał Rady Powiatu Raciborskiego

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych

Syreny w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 2019-07-30, Wtorek

Syreny w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W czwartek, 1 sierpnia o godz. 17.00 w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Powiatowe badania wad postawy w Kuźni Raciborskiej 2019-07-12, Piątek

Powiatowe badania wad postawy w Kuźni Raciborskiej

Wczoraj, 11.07.2019 r. w kolejnej gminie powiatu raciborskiego, tym razem w Urzędzie Miasta w Kuźni Raciborskiej, miało miejsce spotkanie dotyczące planowanego przeprowadzenia nieodpłatnych badań wad postawy dzieci klas I-III szkoły podstawowej oraz współpracy w zakresie koordynacji działań związanych z korekcją wad postawy po badaniach, w tym także prowadzenia zajęć dla dzieci ze skomplikowanymi wadami postawy ciała.

O prawach konsumentów w Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach 2019-07-05, Piątek

O prawach konsumentów w Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach

Informujemy, że w dniu 5.07.2019 r. o godz. 14.30 w Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach odbędzie się wykład w zakresie prawa konsumentów w ramach edukacji prawnej punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Krzyżanowicach prowadzonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka "TĘCZA".

O marszałkowskim budżecie obywatelskim na Zamku w Raciborzu 2019-07-04, Czwartek

O marszałkowskim budżecie obywatelskim na Zamku w Raciborzu

Już 9 lipca (wtorek) spotkanie nt. marszałkowskiego budżetu obywatelskiego odbędzie się w Zamku Piastowskim w Raciborzu. Początek o godz. 17.00.

Matura w liceach i technikach prowadzonych przez powiat raciborski 2019-07-04, Czwartek

Matura w liceach i technikach prowadzonych przez powiat raciborski

Dzisiaj tegoroczni maturzyści poznali wyniki egzaminu maturalnego, który trwał od 6 do 25 maja. W szkołach prowadzonych przez powiat raciborski do egzaminu maturalnego przystąpiło 656 uczniów.

Powiat raciborski na Dniu bez Samochodu w Niemczech 2019-07-03, Środa

Powiat raciborski na Dniu bez Samochodu w Niemczech

W niedzielę, 30 czerwca br. punktualnie o 10.30 został zamknięty 21km odcinek drogi Volme w partnerskim powiecie Maerkischer Kreis. Przez cały dzień korzystali z niego rowerzyści, wrotkarze, rolkarze i piesi.