Narodowe Święto Niepodległości 2019-11-11, Poniedziałek

Narodowe Święto Niepodległości

Dziś obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Projekt termomodernizacji "Gastronomika" z pozytywną oceną formalną 2019-11-08, Piątek

Projekt termomodernizacji "Gastronomika" z pozytywną oceną formalną

Projekt Powiatu Raciborskiego "Poprawa efektywności energetycznej budynku szkoły CKZiU nr 1 w Raciborzu" złożony w kwietniu br. w konkursie w ramach Regionalnego Programu Województwa Śląskiego 2014-2020 otrzymał pozytywną ocenę formalną.

Zła jakość powiatrza w powiecie raciborskim 2019-11-08, Piątek

W dniu 8 listopada 2019 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie dostateczna i zła.

Konsultacje społeczne projektu Programu współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok 2019-11-07, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt „Programu współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 rok”.

Posiedzenie powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku 2019-11-05, Wtorek

Posiedzenie powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Dziś w starostwie w Raciborzu odbyło się posiedzenie powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Wyniki konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych 2019-11-05, Wtorek

Powiat Raciborski ogłasza wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie zmiany uchwały dotyczącej wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych na terenie powiatu raciborskiego.

Remont Łąkowej i Kościuszki oficjalnie zakończony 2019-10-30, Środa

Remont Łąkowej i Kościuszki oficjalnie zakończony

Dziś symbolicznie oddano do użytku po przebudowie prawie kilometrowy odcinek drogi powiatowej na ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu.

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej 2019-10-28, Poniedziałek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadań publicznych z zakresu administracji rządowej realizowanych przez Powiat Raciborski w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej.

Nowoczesne autobusy w powiecie 2019-10-25, Piątek

Nowoczesne autobusy w powiecie

Dziś odbyła się oficjalna prezentacja nowych autobusów, które powiat zakupił dla raciborskiego PKS-u. To pierwsze 4 z 10 nowoczesnych pojazdów, które będą obsługiwać mieszkańców powiatu. W przekazaniu i jeździe pokazowej uczestniczyli starosta Grzegorz Swoboda, wicestarosta Marek Kurpis, prezes PKS Damian Knura oraz włodarze gmin powiatu raciborskiego. Wartość każdego pojazdu to blisko 950 tys. złotych.

Nadal mamy złą jakość powiatrza 2019-10-24, Czwartek

Nadal mamy złą jakość powiatrza

Podobnie jak wczoraj, tak i dzisiaj 24.10.2019 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła.