Powiat

Wymiana terminali płatniczych w Wydziale Komunikacji i Transportu w Raciborzu 2020-02-27, Czwartek

Wymiana terminali płatniczych w Wydziale Komunikacji i Transportu w Raciborzu

We wtorek, 25 lutego br. PWPW S.A. poinformowała o wymianie terminali płatniczych, wykorzystywanych w Wydziale Komunikacji. Zmiana operatora płatności bezgotówkowych dotyczy całego kraju.

Konsultacje społeczne kryteriów postępowania rekrutacyjnego na zajęcia w placówkach oświatowo-wychowawczych 2020-02-27, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie kryteriów branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego na zajęcia rozwijające zainteresowania lub rozwijające uzdolnienia organizowane w placówkach oświatowo-wychowawczych prowadzonych przez powiat raciborski, liczby punktów możliwych do uzyskania za poszczególne kryteria

Powiatowa operacja scalania gruntów w Gminie Pietrowice Wielkie 2020-02-24, Poniedziałek

Powiatowa operacja scalania gruntów w Gminie Pietrowice Wielkie

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, od marca 2017 roku Powiat Raciborski realizuje zadanie dot. „scalania gruntów” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa pn. „Scalanie gruntów na obrębach Amandów i Krowiarki w Gminie Pietrowice Wielkie”.

Powiat Raciborski uruchamia kursy z Raciborza do Katowic 2020-02-24, Poniedziałek

Powiat Raciborski uruchamia kursy z Raciborza do Katowic

PKS, którego właścicielem jest Powiat Raciborski od 1 marca 2020 r. rozpocznie kursowanie na trasie do Katowic. W uzgodnieniu z prywatnym przewoźnikiem - spółką Travel-Bus z Raciborza podjęto decyzję o przejęciu wszystkich połączeń relacji Racibórz – Katowice. Dotychczas proponowana częstotliwość oraz godziny kursowania autobusów z Raciborza oraz z Katowic zostaną utrzymane w niezmienionym kształcie.

Powiat Raciborski wydłuża kursy z Kuźni Raciborskiej do ul. Gamowskiej (Szpital) 2020-02-24, Poniedziałek

Powiat Raciborski w uzgodnieniu z Gminami Kuźnia Raciborska i Nędza przywraca od 1 marca br. bezpośrednie połączenia autobusowe z tych miejscowości do Szpitala przy ul. Gamowskiej.

Posiedzenie zespołu ds. określenia kierunków kształcenia 2020-02-19, Środa

Posiedzenie zespołu ds. określenia kierunków kształcenia

Dzisiaj, 19 lutego 2020 r. w tut. Starostwie miało miejsce posiedzenie zespołu ds. określenia kierunków kształcenia w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Powiat realizuje kolejne inwestycje drogowe w gminie Kuźnia Raciborska 2020-02-18, Wtorek

Powiat realizuje kolejne inwestycje drogowe w gminie Kuźnia Raciborska

Od stycznia br. Powiat Raciborski realizuje dwie inwestycje dotyczące przebudowy dróg powiatowych w gminie Kuźnia Raciborska na kwotę prawie 4,9 mln złotych. Na wspomniane zadania Powiat otrzymał dofinansowanie ze środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych.

XIV Karnawałowa Rewia Tańca za nami 2020-02-10, Poniedziałek

XIV Karnawałowa Rewia Tańca za nami

W miniony weekend w hali widowiskowo-sportowej Arena Rafako odbyła się 14. edycja Karnawałowej Rewii Tańca pod patronatem Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody oraz Prezydenta Miasta Racibórz Dariusza Polowego.

Porozumienie w sprawie poprawy jakości powietrza w województwie śląskim 2020-02-10, Poniedziałek

Porozumienie w sprawie poprawy jakości powietrza w województwie śląskim

Zarząd Województwa Śląskiego zawarł porozumienie o współpracy partnerskiej z Korporacją Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego oraz Beskidzkim Cechem Kominiarzy.

Śląskie Lokalnie 2020 - wystartuj w konkursie i pozyskaj dofinansowanie 2020-02-07, Piątek

Śląskie Lokalnie 2020 - wystartuj w konkursie i pozyskaj dofinansowanie

Instytut Pracy i Edukacji wraz z partnerem - Instytutem Rozwoju Rynku Pracy, jako Operatorzy projektu „Śląskie Lokalnie 2020” zapraszają do składania wniosków w programie dotacyjnym finansowanym z Narodowego Instytutu Wolności.