Powiat

Radni jednogłośnie przyznali medal zasłużony dla Powiatu Raciborskiego 2021-08-31, Wtorek

Radni jednogłośnie przyznali medal zasłużony dla Powiatu Raciborskiego

Podczas dzisiejszej sesji Radni Powiatu Raciborskiego jednogłośnie zadecydowali o uhonorowaniu mistrzyni olimpijskiej Pani Justyny Święty-Ersetic medalem zasłużony dla Powiatu Raciborskiego. Niestety z powodu nieobecności spowodowanej licznymi obowiązkami mistrzyni uroczyste wręczenie medalu zostało przesunięte.

ROZWÓJ POWIATU W INTERESIE WSZYSTKICH GMIN 2021-08-31, Wtorek

ROZWÓJ POWIATU W INTERESIE WSZYSTKICH GMIN

Wczoraj, tj. w poniedziałek 30.08.21 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu gościli włodarze wszystkich gmin Powiatu Raciborskiego, powód? Pisemnie wyrażona chęć udziału w opracowaniu i realizacji „Programu Rozwoju Powiatu Raciborskiego na lata 2022-2030”.

SREBRNY MEDALISTA MŚ NA SESJI RADY POWIATU 2021-08-31, Wtorek

SREBRNY MEDALISTA MŚ NA SESJI RADY POWIATU

Dzisiaj na sesji Rady Powiatu Raciborskiego gościł srebrny medalista sztafety mieszanej 4×400 m Mistrzostw Świata do lat 20 w Nairobi! Patryk Grzegorzewicz to lekkoatleta z Raciborza i tegoroczny maturzysta, który na koncie ma już m.in. złoto w sztafecie szwedzkiej oraz srebro w biegu na 400 metrów podczas olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w Baku.

MDK WE WSPÓŁPRACY Z CZESKIM PARTNEREM 2021-08-30, Poniedziałek

MDK WE WSPÓŁPRACY Z CZESKIM PARTNEREM

Kolejne dofinansowanie w zasięgu ręki.

I Powiatowy Stół Gospodarczy już za nami 2021-08-27, Piątek

I Powiatowy Stół Gospodarczy już za nami

Wczoraj z inicjatywy starosty Grzegorza Swobody oraz członkini zarządu Ewy Lewandowskiej odbył się I Powiatowy Stół Gospodarczy , na który władze powiatu zaprosiły pond 40 przedsiębiorców. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją filmu promocyjnego, który ma zachęcać do odwiedzenia naszych stron, co z pewnością wspomoże promocję i rozwój lokalnych przedsiębiorstw.

UWAGA konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych 2021-08-27, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych pn. „Likwidacja w latach 2021 – 2022 barier transportowych dla uczestników środowiskowego domu samopomocy działającego na terenie powiatu raciborskiego”.

Podpisano umowę na opracowanie „Programu Rozwoju Powiatu Raciborskiego na lata 2022-2030” 2021-08-25, Środa

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda i Wicestarosta Marek Kurpis podpisali umowę na opracowanie „Programu Rozwoju Powiatu Raciborskiego na lata 2022-2030” z firmą GRUPA BST Sp. z o.o. z Katowic, reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Zdzisława Wolnego.

112 przejmie numer alarmowy 998 2021-08-24, Wtorek

112 przejmie numer alarmowy 998

Śląskie jest kolejnym województwem, w którym numer 998 zostanie przełączony na numer alarmowy 112. Przełączanie numeru 998 rozpocznie się 9 września 2021 r. i potrwa do 20 września.

Otwarty konkurs ofert na przeprowadzenie w roku 2021 programu psychologiczno - terapeutycznego dla osób stosujących przemoc w rodzinie 2021-08-20, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie: „Przeprowadzenie w roku 2021 programu psychologiczno – terapeutycznego dla osób stosujących przemoc w rodzinie”.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizacje zadania publicznego - „Turniej o Puchar Starosty Raciborskiego w Koszykówce Kobiet” 2021-08-17, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło” na realizację zadania publicznego pt. „Turniej o Puchar Starosty Raciborskiego w Koszykówce Kobiet” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.