Powiat

Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami III” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2023 roku 2022-11-24, Czwartek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań realizowanych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2023 r. finansowanego ze środków PFRON.

Chemicy CKZiU nr 1 w finale 2022-11-24, Czwartek

Chemicy CKZiU nr 1 w finale

Technicy analitycy: Joanna Tatarczyk z klasy 3B, Monika Chrószcz i Kacper Choroba z klasy 4A4, będą reprezentować Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka-Gastronomik” podczas II Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji tej konferencji jest „Chemia – Energia – Środowisko”.

Zamek Piastowski w Raciborzu - Serce Krainy Górnej Odry już wkrótce w nowej odsłonie - 22 mln zł 2022-11-23, Środa

Zamek Piastowski w Raciborzu – Serce Krainy Górnej Odry już w krótce w nowej odsłonie – 22 mln zł

Test syren alarmowych 2022-11-18, Piątek

Test syren alarmowych

W najbliższy wtorek (22 listopada br.) pomiędzy godziną 900 a 1300 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2022-11-17, Czwartek

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniu 16.11.2022 r. w ramach „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości”, Powiatowy Urząd Pracy działając we współpracy z Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Raciborzu zorganizował grupową poradę zawodową pn. "Zakładanie działalności gospodarczej".

Konsultacje społeczne dotyczącej zasad udzielania stypendiów dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku pielęgniarstwo-II. 2022-11-15, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej zasad udzielania stypendiów dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku pielęgniarstwo-II.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu poszukuje lekarzy do pracy w składach orzekających o niepełnosprawności 2022-11-09, Środa

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu poszukuje specjalistów do pracy w składach orzekających o niepełnosprawności 2022-11-09, Środa

Konkurs PFRON pn. “Działamy razem” 2022-11-04, Piątek

Konkurs PFRON pn. “Działamy razem”

Konkurs pn. “Działamy razem” obejmuje projekty z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych dotyczące:

Podsumowanie 8. edycji FESTIWALU PERSPEKTYW 2022-11-04, Piątek

Podsumowanie 8. edycji FESTIWALU PERSPEKTYW

4 listopada 2022r. w tut. starostwie odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji „Festiwalu Perspektyw”, pt. ”InspiratON- czas na zawodowców”.