Oficjalna wizyta z partnerskiego powiatu Elbe-Elster

2013-04-18, Czwartek

W dniach 17-18 kwietnia br. w powiecie raciborskim gości oficjalna delegacja z partnerskiego powiatu Elbe-Elster. Jest to pierwsza wizyta po podpisaniu, w sierpniu 2012 r., porozumienia o współpracy pomiędzy polskim a niemieckim samorządem.

Delegacja, ze starostą Christianem Jaschinskim na czele, uczestniczyła we wczorajszej I Międzynarodowej Gali "Filar Ziemi Raciborskiej". Dzisiaj goście wzięli udział w spotkaniu
z członkami Zarządu Powiatu Raciborskiego i kierownictwem urzędu, które odbyło się w tut. starostwie, zwiedzili Zamek Piastowski oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego, następnie udali się z wizytą do gminy Pietrowice Wielkie oraz zwiedzili Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Agromax w Wojnowicach.