Odbiór drogi Lekartów - Pietrowice Wielkie!

2024-10-09, Środa
Odbiór drogi Lekartów - Pietrowice Wielkie!
W dniu dzisiejszym starosta raciborski Grzegorz Swoboda wraz z wójtem Gminy Pietrowice Wielkie Adamem Wajdą oficjalnie odebrali wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 3505 S Lekartów – Pietrowice Wielkie pomiędzy drogami wojewódzkimi nr 916 i 416. Zadanie realizowane przez Powiat Raciborski, zostało sfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, a wkład własny podzielony został pomiędzy 3 samorządy.

Zadanie zostało zrealizowane przez Powiat Raciborski w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą prac była firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z.o.o. z Raciborza.

Zakres prac obejmował m.in.:

- przebudowa konstrukcji jezdni do szer. 6,00 m z poszerzeniami na łukach oraz skrzyżowań, z jednoczesnym podniesieniem ich nośności, o nawierzchni z asfaltobetonu,

- przebudowa zjazdów, chodników, poboczy, skarp,

- uzupełnienie ciągów pieszych,

- przebudowa peronów i zatok przystankowych,

- odtworzenie i wyprofilowanie rowów przydrożnych,

- modernizacja przepustów pod drogą i zjazdami, elementów odwodnienia wraz z ich uzupełnieniem i niezbędną wymianą,

- przeniesienie kolidującej infrastruktury,

- doświetlenie przejść dla pieszych.

Galeria zdjęć dostępna poniżej.