Od ekologii do Brukseli- konkurs rozstrzygnięty

2013-05-08, Środa

Dnia 30 kwietnia br. w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu uczniowie gimnazjów mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii i sozologii. Tytuł najlepszego ekologa w powiecie zdobył Szymon Rusok z Gimnazjum w Kornowacu.

Nagrodą za zajęcie I miejsca w VII Powiatowym Konkursie Ekologicznym jest wycieczka do Brukseli sponsorowana przez Posła do Parlamentu Europejskiego- Pana Bogdana Marcinkiewicza. Laureaci otrzymali również bony pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Organizatorkami konkursu były nauczycielki biologii Panie Bogumiła Bąk oraz Elżbieta Kilijan.

Laureaci konkursu:
I. miejsce- Szymon Rusok z Gimnazjum w Kornowacu (opiekun p. Aleksandra Kowalska)
II. miejsce- Rafał Knura z Gimnazjum w Kornowacu (opiekun p. Aleksandra Kowalska)
III. miejsce- Katarzyna Szczupider z Gimnazjum nr 3 w Raciborzu (opiekun p. Joanna Klinos)
IV. miejsce- Joanna Chlebus z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu (opiekun p. Tamara Zielińska)

Wszyscy uczestnicy otrzymali również sadzonki drzew przekazane, dzięki staraniom Pana Piotra Siudka, przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.

Śniadanie dla uczestników konkursu przygotowali uczniowie klasy I B przy wsparciu firmy MAXPOL, Piekarni Alfreda Chrobaka oraz Pana Grzegorza Fola.

Serdecznie gratulujemy!