Od Bacha do Gwiezdnych Wojen - koncert poświęcony Janowi Pawłowi II

2013-04-22, Poniedziałek

30 kwietnia br. w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina odbędzie się koncert poświęcony Janowi Pawłowi II pt. "Od Bacha do Gwiezdnych Wojen". Na koncert zapraszają Powiat Raciborski i Miasto Racibórz. Początek o godz. 19.00.

Podczas 8. już koncertu poświęconemu papieżowi Polakowi zabrzmią utwory m.in. Bacha, Mozarta, Webbera, a także fragmenty muzyki filmowej z "Gwiezdnych Wojen", "Piratów z Karaibów" czy "Władcy Pierścieni".

W koncercie weźmie udział w sumie 180 wykonawców, w tym 130 chórzystów - na scenie staną śpiewacy z chóru mieszanego parafii pw. św. Ap. Mateusza i Macieja w Raciborzu-Brzeziu pod dyrekcją Aleksandry Gamrot, a także chór dziecięcy PSM I st. w Raciborzu oraz studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Popis swoich umiejętności zaprezentują też muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej PSM I i II st. w Gliwicach, a także soliści.

Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY!