Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Raciborzu

2023-05-04, Czwartek
Delegacja Powiatu Raciborskiego podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Mają w Raciborzu

Obchody Święta Ustanowienia Konstytucji 3 Maja w Raciborzu rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu, w intencji Ojczyzny.

Po jej zakończeniu uczestniczy obchodów przeszli pod pomnik abp. gen. dyw. Józefa Gawliny, Biskupa Polowego Wojska Polskiego.
Władze Powiatu Raciborskiego reprezentował wicestarosta Marek Kurpis wraz z radnym powiatowym,  przewodniczącym „Klubu Razem dla Ziemi Raciborskiej” Tomaszem Cofałą oraz dyrektorem Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu Robertem Myśliwym.

Obecna była również posłanka PO Gabriela Lenartowicz wraz z Członkinią Zarządu Powiatu Raciborskiego Ewą Lewandowską. W delegacji uczestniczyli m.in. radni powiatowi Piotr Olender oraz Artur Wierzbicki.
Członkowie delegacji PO złożyli również kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w parku Zamkowym.

W obchodach wzięły również liczne zgromadzone delegacje szkół, instytucji oraz stowarzyszeń działających na terenie powiatu raciborskiego.

Uroczystość zakończył koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej Plania.

Zdjęcia: www.naszraciborz.pl