Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w powiecie raciborskim...

2004-11-19, Piątek

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest 21 listopada. Z tej też okazji, 22 listopada br., Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek odwiedzi domy pomocy społecznej działające na terenie powiatu i spotka się z ich mieszkańcami i pracownikami. W dniu powiatowych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, Starosta przekaże Domowi Pomocy Społecznej "Złota Jesień" nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych.

22 listopada br. o godz. 14.00 Starosta Raciborski złoży wizytę mieszkańcom i pracownikom Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu przy ul. Grzonki. Tam uroczyście przekaże DPS-owi nowoczesny samochód przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych. Zakup Volkswagena Transportera, wartości ponad 122 tys. zł., możliwy był dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z programu celowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. "Wyrównywanie różnic między regionami". Samochód wyposażony jest w specjalną windę hydrauliczną i przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, także tych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Natomiast w godzinach do południowych, z okazji obchodów Dnia Pracownika Socjalnego w powiecie raciborskim, tradycyjnie już Starosta Henryk Siedlaczek odwiedzi działające na terenie powiatu domy pomocy społecznej. 22 listopada br. Starosta gościć będzie także w DPS "Różany Pałac" w Krzyżanowicach oraz w DPS Św. Notburgii w Raciborzu przy Pl. Jagiełły. Henryk Siedlaczek spotka się z mieszkańcami i pracownikami DPS-ów.