O inicjatywie sołeckiej 2019 w Raciborzu

2019-04-02, Wtorek

Do 10 kwietnia sołectwa za pośrednictwem samorządów gminnych mogą składać wnioski w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka” w roku 2019.

O pomoc finansową ze środków budżetu województwa w ramach konkursu mogą ubiegać się sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin w zakresie przedsięwzięć polegających na:
-    działaniach zwiększających aktywność społeczną mieszkańców;
-    działaniach w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego;
-    zagospodarowaniu miejsc publicznych w gminie istotnych z uwagi na dobro wspólne mieszkańców;
-    tworzeniu warunków do rozwoju turystyki, krajoznawstwa i sportu.

Każda gmina może aplikować o kwotę do 60.000 zł.

W związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zorganizował w poniedziałek 1 kwietnia  w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu spotkanie dla sołtysów oraz wójtów i burmistrzów gmin powiatu. Spotkanie rozpoczął wicestarosta Marek Kurpis. O zasadach pozyskiwania środków mówili Michał Woś Członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Jerzy Motłoch dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu: https://www.slaskie.pl/konkurs_inicjatywa_solecka