Nowy Zarząd Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu...

2005-04-14, Czwartek

Jan Kuliga - Prezes FundacjiPrezesem Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu został Jan Kuliga. Zgromadzenie Fundatorów Fundacji, na posiedzeniu w dniu 13 kwietnia br., wybrało nowy Zarząd Fundacji po rezygnacji poprzedniego w grudniu ub.r.

W grudniu 2004 r. Zarząd Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu, któremu przewodniczył Marek Labus, złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Decyzję tą przyjęło Zgromadzenie Fundatorów na posiedzeniu 16 grudnia 2004 r. W podjętej wówczas uchwale o przyjęciu rezygnacji Zarządu, Zgromadzenie Fundatorów zobowiązało ustępujący Zarząd do pełnienia funkcji do czasu wyboru nowego Zarządu.

Na posiedzeniu 13 kwietnia br. Zgromadzenie Fundatorów wybrało nowy Zarząd Fundacji. Prezesem został Jan Kuliga. Funkcję wiceprezesa pełnić będzie Edmund Pazurek, sekretarzem wybrany został Aleksander Kasprzak.

Przypomnijmy. Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu powołana została 16 lutego 2004 r. przez fundatorów (Powiat Raciborski oraz gminy Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie i Rudnik, a także Szpital Rejonowy w Raciborzu). Celem Fundacji jest prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia, w szczególności poprzez wspieranie Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, a jej dochody pochodzące z dotacji, darowizn, spadków i zapisów, subwencji osób prawnych, zbiórek i imprez publicznych przeznaczane są w całości na realizację zadań statutowych, gdyż Zarząd Fundacji oraz Komisja Rewizyjna wykonują swoje funkcje społecznie nie pobierając wynagrodzenia, a obsługę biurową Fundacji zapewnia Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

W lutym br. Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu uzyskała status organizacji pożytku publicznego. W myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, każdy podatnik może skorzystać z ulgi podatkowej, wpłacając na rzecz organizacji pożytku publicznego (w terminie od 1 stycznia do 30 kwietnia każdego roku) kwotę stanowiącą 1 proc. podatku należnego fiskusowi za poprzedni rok podatkowy. Oznacza to, że osoby zainteresowane wsparciem działalności Fundacji mogą jeszcze do 30 kwietnia br. wpłacić na konto fundacji kwotę stanowiącą 1 proc. należnego fiskusowi podatku za 2004 rok.

Szczegóły dot. Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu na internetowej stronie Starostwa Powiatowego w Raciborzu - www.powiatraciborski.pl