Nowy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu

2014-11-06, Czwartek

Dziś w starostwie Starosta Raciborski Adam Hajduk wręczył powołanie na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu pani Karinie Talabskiej. Pracę nowa dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Raciborzu rozpocznie 1 grudnia br.

Karina Talabska z wykształcenia jest magistrem biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, posiada także I stopień specjalizacji z higieny i epidemiologii. Od 1994 roku pracuje w raciborskiej stacji. Pracę tu zaczynała jako asystent w Oddziale Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku. Od 2003 roku jest kierownikiem Oddziału Nadzoru Sanitarnego.

W ocenie komisji konkursowej Karina Talabska posiada kwalifikacje, uprawnienia, umiejętności zarządzania i kierowania zespołami ludzkimi oraz doświadczenie zawodowe, które są gwarancją prawidłowego i sprawnego kierowania Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Raciborzu.

Interesuje się zdrowiem i profilaktyką, botaniką i ziołolecznictwem. W wolnym czasie podróżuje, czyta książki, zajmuje się ogrodnictwem i uprawia nordic walking.